Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

28. Kas yra spirulina ir chlorela? Kokie jų skirtumai?

Spirulina yra melsvadumblis (angl. Blue Green Algae). Tai nėra tikras dumblis – neturi kietos ląstelės sienelės (augalų ląstelės turi kietas sieneles), tačiau kaip augalas maitinasi fotosintezės būdu. Tai labai sena – viena pirmųjų žemėje – gyvybės formų.

Chlorela yra žaliadumblis. Ji panašesnė į augalą, ląstelės turi kietas sieneles.

Spirulina ir chlorela yra bene labiausiai pilnavertis maistas maistingųjų medžiagų prasme – baltymai, mineralai, mikroelementai, vitaminai, riebiosios rūgštys, pigmentai antioksidantai.

Spirulina turi: Spirulina turi: 60-70% baltymų, beta karoteno, GLA (gama linoleno rūgštis, pažįstama iš nakvišų ir agurklių aliejų), sulfolipidų, glikolipidų, polisacharidų, geležies, magnio, kalcio, vitamino B12. Įvairūs moksliniai tyrimai nurodo teigiamą spirulinos poveikį:
-    Imuninei sistemai
-    Cholesterolio ir kraujospūdžio ir cukraus kraujyje kontrolei,
-    Svorio ir cukraus kraujyje kontrolei,
-    Inkstų ir kepenų detoksikacijai,
-    Odai,
-    Kaip priešmikrobinė, priešvirusinė, priešparazitinė priemonė.

Chlorela turi: 58% baltymų, kalcio, geležies, magnio, fosforo, cinko, jodo, GLA, B1, B2, B3, B6, B12, vitaminų C ir E, folio rūgšties, inositolio, pantoteno rūgšties. Tai geriausias chlorofilo šaltinis. Chlorofilas yra esminė medžiaga padedanti atsikratyti toksinų (tarp jų ir sunkiųjų metalų). Jo yra visose žaliose daržovėse, bet daug mažesnė koncentracija. Nurodomas chlorelos poveikis:
-    Valyti žarnynui, kepenims, kraujui.
-    Imunitetui. Nuo gripo ir peršalimo,
-    Reguliuoti aukštą kraujospūdį,
-    Yra hipotezių dėl poveikio genams (manoma, jog sulėtina senėjimo procesą).

Nors šių dumblių savybės panašios, chlorela daugiau vartojama organizmui valyti ir gydyti, spirulina – maitinti. Skiriasi jų „gamyba“. Chlorelą auginti sunkiau – reikalingi sudėtingesni įrengimai, tuose vandenyse auga daug kitokių rūšių dumblių, kurie susimaišo ir taip užteršia chlorelą. Todėl ypač svarbu vartoti ją ekologišką. Spirulina auga šarminguose vandenyse, kur kiti dumbliai neauga. Ją lengviau surinkti.

Kadangi spirulinoje ir chloreloje gausu jodo, turintiems problemų su skydliauke ją vartoti rekomenduojama atsargiai ir pasikonsultavus su gydytoju.

Parengta pagal www.spirulinachlorella.com

Visos teisės saugomos © Livinn