Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, ekologiškas (100 ml)

Centonze

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, ekologiškas (100 ml)

Centonze
4.99
4.99
Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >

Naujo derliaus šviežiai spaustas ypač tyras ir ekologiškas extra virgin Novello alyvuogių aliejus „Centonze“ iš Sicilijos. Spaustas 2017 metų spalio pradžioje iš pirmųjų naujo derliaus, ne ilgiau nei prieš 4 valandas rankomis rinktų alyvuogių. Šalto spaudimo, išgautas tiesiogiai iš alyvuogių ir tik mechaniniu būdu. Tirštas, gerai subalansuoto skonio – su vaisių užuominomis ir pikantišku žoliniu poskoniu. Nefiltruotas, skaisčiai žalios spalvos. Skanaujamas paprastai su duona, tinka pilti ant salotų ar kitų patiekalų.

Pats ankstyviausias extra virgin aliejus vadinamas Olio Novello. Jis vartojamas nenusistovėjęs, tad yra labiau drumstas, skaisčiai žalios spalvos. Novello spaudžiamas iš pirmojo derliaus, kuris nuimamas dar prieš alyvuogių skynimo sezoną lapkričio mėnesį.

Olio Novello – išskirtinai biologiškai aktyvus, polifenolių ir kitų maistingųjų medžiagų turtingas alyvuogių aliejus, pasižymintis intensyviu kvapu ir skoniu su aiškiu kartumo poskoniu. Labiausiai jis vertinamas dėl savo maistinės sudėties, tačiau daugelio mėgstamas ir dėl skonio. Tikrai patiks alyvuogių aliejaus mėgėjams, gurmanams. Išspaustas iš Nocellara del Belice alyvuogių iš Sicilijos vulkaniniame dirvožemyje užaugusių alyvmedžių.

Polifenolių koncentracija 380 mg/kg (min. skelbtina norma 250 mg/kg). Šiame alyvuogių aliejuje esantys polifenoliai padeda apsaugoti kraujo lipidus nuo oksidacinio streso! Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 20 g alyvuogių aliejaus. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Tamsaus stiklo butelyje.

„Centonze“ alyvuogių aliejus pelnęs daug apdovanojimų. Vieni svarbiausių: FLOS OLEI 2014, SLOW FOOD GUIDE 2013 bei TOP TEN BIOFACH 2014, 2015 ir 2016.

Italijoje (Sicilijoje) pagamintas sertifikuotas ekologiškas produktas.

Maistinė vertė (porcija 1 valgomasis šakštas, 15 ml) – 126 kcal: riebalų 14 g (iš jų sočiųjų 2.2 g), cholesterolio 0 mg, druskos 0 g, angliavandenių 0 g, baltymų 0 g.

Rūgštingumas 0.1% (maks. norma 0.8%, labai geram aliejui – maks. 0.3%),
polifenolių koncentracija 380 mg/kg (min. skelbtina norma 250 mg/kg),
peroksidų kiekis 1.8 meq/kg (maks. leistinas 20 meq/kg),
ultravioletinių spindulių absorbcija (Delta K) <0.001.

Apie alyvuogių aliejų:
- Interviu su Nino Centonze – alyvuogių aliejaus gamintoju
- Guodos pastebėjimai apie alyvmedžius, alyvuoges ir aliejų - įspūdžiai iš kelionės Sicilijoje, Antonino Andrea Centonze ekologinio ūkio
- Guodos pastebėjimai. Alyvuogių aliejus – visada aktualu
- Guoda Azguridienė. Apie gerą aliejų virtuvėje: alyvuogių aliejus
- Guodos pastebėjimai apie kartumo turinčius maisto produktus
- Apie alyvuogių aliejaus naudą grožiui
- (lietuviškai) http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/5-produktai-kurie-stiprina-jusu-smegeni...
- (angliškai) http://whfoods.org/genpage.php?tname=foodspice&dbid=132

Gamintojo filmukas apie „Centonze“ alyvuogių aliejaus gamybą:

https://www.youtube.com/watch?v=T66anlLj3nk

Sveiki Guodos pastebėjimai apie alyvuogių aliejų:

https://www.youtube.com/watch?v=fkaKIwLe00E

Apie šalto spaudimo aliejus:

https://www.youtube.com/watch?v=AjLQkHQQCt4&t=2s

Remiantis maistingumo duomenų baze (nutritiondata.self.com) alyvuogių aliejuje yra daug vitamino E - vidutiniškai 120% RMV (referencinė maistinė vertė suaugusiems) ir vitamino K - 80% RMV. Šis aliejus turtingas antrinių biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip polifenoliai, lecitinas, skvalenas ir kt.

Kadangi Lietuvos ir ES įstatymai leidžia gamintojams ir pardavėjams rašyti apie maisto produktų įtaką sveikatai tik specifinius, sunormintus teiginius, besidomintiems siūlome skaityti specialią literatūrą. Kaip rodo mūsų ieškojimai šioje srityje, labai išsami, įdomi ir naudinga knyga apie įvairių aliejų poveikį žmogaus sveikatai yra Udo Erasmus „Fats that Heal Fats that Kill“, Alive Books, Canada 1993.

Pagal S. Krist, G. Buchbauer, C. Klausberger vokišką enciklopedinį leidinį „Lexikon der pflanzlichen Fette und Oele“ (Springer-Verlag, Wien 2008) šalto spaudimo alyvuogių aliejaus sudėtyje didžiąją dalį sudaro mono-nesočiosios riebalų rūgštys. Šalto spaudimo alyvuogių aliejus turtingas įvairių augalinių sterolių - daugiausiai turi beta-sitosterolio (~ 93 mg/100g). Augaliniai steroliai (stanoliai) padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. (Teigiamas poveikis atsiranda į parą suvartojant ne mažiau kaip 0.8 g augalinių sterolių (stanolių)).

Prekės kodas: AR172
Bar kodas: 8034105890190

Susijusios prekės

Visos teisės saugomos © Livinn