Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

24. Kas yra UV spinduliai ir SPF?

Iš saulės sklindantys šviesos spinduliai yra skirtingo ilgio bangos. Dėl šių skirtumų mes matome skirtingas spalvas. UV spindulių bangos ilgis yra trumpiausias už trumpiausią iš matomo spektro - violetinę. Todėl UV vadiname „ultravioletine“. Yra trijų rūšių ultravioletiniai spinduliai:
-    trumpiausi yra UVC spinduliai. Jie yra tokie trumpi, kad dažniausiai neprasiskverbia pro ozono sluoksnį ir nepasiekia mūsų odos paviršiaus. Šie spinduliai nėra apsaugos nuo saulės rūpestis.
-    UVB spinduliai yra šiek tiek ilgesni ir gali prasiskverbti į odą, bet negiliai – į išorinį odos sluoksnį (epidermį). UVB spinduliai yra tie spinduliai, nuo kurių mūsų oda įdega arba nudega. Ilgalaikis šių spindulių poveikis gali greitai susendinti odą, padaryti ją suglebusia ir susiraukšlėjusia.
-    UVA yra ilgiausi UV spinduliai, kurie gali prasiskverbti giliau, į antrąjį odos sluoksnį - dermį. Jie gali lemti pažeidimus ląstelių lygyje dėl kurių gali išsivystyti ir vėžys. Jie yra pirminė odos spalvos praradimo, fotosenėjimo ir raukšlių priežastis.

„Kritinis bangos ilgis“ – tai tarptautinė UVA apsaugos matavimo sistema, apibrėžiama kaip taškas, kuriame saulės filtras leidžia 10% UVA spindulių įsiskverbti į odą. FDA klasifikuoja saulės filtrus, kurių kritinis bangos ilgis yra daugiau nei 370 nanometrų, kaip teikiančius gerą apsaugą.

SPF arba saulės apsaugos faktorius yra matavimo sistema, kuri apibrėžia kiek laiko saulės filtras apsaugo odą nuo UVB saulės spindulių. SPF numeris rodo kiek ilgiau galima būti saulėje nenudegant pasitepus kremu ir be jo. Tarkime, jūsų oda be apsauginio kremo saulėje pradeda rausti po 10 minučių. Jeigu naudojate produktą SPF2, Jūsų oda pradės rausti ne po 10, o po 20 minučių. Jeigu naudojate apsauginį kremą SPF25, Jūs galite būti saulėje maždaug 4 valandas (25x10 min) nenudegdami raudonai. Turėkite omenyje, kad SPF skaičiai nėra absoliutūs. Rezultatas priklauso nuo to, kaip greitai konkrečiai Jūsų oda saulėje pradeda rausti. Jeigu neapsaugota Jūsų oda pradeda rausti po 5 minučių, SPF 25 kremas leidžia Jums būti saulėje raudonai nenudegus vos ilgiau nei dvi valandos (25 x 5 min = 125 min).

Taip pat svarbu žinoti, kad SPF nurodo tik apsaugos nuo UVB spindulių lygį – tai yra ultravioletiniai spinduliai, kurie nudegina odą. Tačiau jis nematuoja apsaugos nuo pavojingesnių, UVA spindulių, lygio. UVA spinduliai prasiskverbia giliau į odą ir gali sukelti pažeidimus ląstelės lygyje. Renkantis apsauginį saulės kremą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jis siūlytų plataus spektro apsaugą – ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių.

Visos teisės saugomos © LIVIN