Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

2. Kas yra „demeter“?

 Biodinaminis produktas yra užaugintas ir perdirbtas laikantis biodinaminių standartų. Apie šių standartų laikymąsi liudija „demeter“ ženklas.

„Demeter“ yra pasaulinė biodinaminius ūkius sertifikuojančių organizacijų asociacija (www.demeter.net). Sertifikavimo procesas sudėtingesnis nei ekologiškų ūkių atveju, nes jo metu ne tik ir ne tiek tikrinama, kaip laikomasi formalių reikalavimų, bet vertinama ar ūkininkavimo būdas atitinka biodinaminio ūkininkavimo paradigmą. Pagal „demeter“ sistemą sertifikuojama ne atskira kultūra ar teritorija, o visas ūkis.

Biodinaminis ūkininkavimas - antroposofine filosofija (R. Štainer) besiremiantis požiūris į ūkininkavimą. Ūkis laikomas gyvu organizmu, siekiančiu mažiausiai ardyti pusiausvyrą gamtoje bei palaikyti darną žmonių tarpusavio santykiuose. Toks ūkis yra save išlaikantis ir sau pakankamas, minimaliai priklausomas nuo išorės aplinkybių, visiškai atsakingas už savo veiklą. Auginant kultūras atsižvelgiama į dangaus kūnų ritmus, naudojami biodinaminiai (ruošiami iš paties ūkio organinių žaliavų) preparatai. Siekiant tausoti dirvožemį, naudojama tik lengva technika, cheminės trąšos visai nenaudojamos, auginamos kultūros turi būti pakankamai įvairios. Tai gerokai griežtesnių standartų nei ekologiška ūkininkavimo sistema.

„Demeter“ kosmetikos standartas reikalauja, kad visi ingredientai būtų mažiausiai 90% iš sertifikuotų biodinaminių ūkių (demeter), likę 10% turi būti iš sertifikuotų ekologinių ūkių (druskos, vanduo ir mineralai čia neįskaičiuojami.) Visi emulsikliai turi būti natūralūs, pagaminti taip, kad originali jų struktūra nebūtų pakitusi.
Tai pats reikliausias kosmetikos standartas.

Visos teisės saugomos © LIVIN