Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

Istoriniai kvepalai „Cyprinum“ (3 g)

Laimė Kiškūnė

Istoriniai kvepalai „Cyprinum“ (3 g)

Laimė Kiškūnė
18.95
18.95
Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >

Profesionalios parfumerės ir aromaterapeutės Laimės Kiškūnės sukurti istoriniai kvepalai „Cyprinum“. Šilti, saldūs, prieskoniškai gėliški, primenantys antikos laikus – brangias medienas, dervas, egzotiškas gėles. Jų kvapas ant odos žėri it iš Herodoto istorijų praskriejančios margos sparnuotos būtybės ryto saulėje.

Bazė – miros, širdis – hennos ir ajero, viršus – kardamono; jungia juos kvapusis vynas, kaip buvo daroma antikoje. „Cyprinum“ kvepalai sukurti iš 100% natūralių ingredientų.

Autorė:Šiuos istorinius kvepalus tyrinėjau beveik 4 metus – nuo 2008 iki 2012 metų. Istorinių kvepalų atkūrimu užsiimu iki šiol. Tai natūralieji kvepalai. Jų istorinis analogas atkurtas iš 11 kvapiųjų substancijų. Ši istorija apie tai, kaip, pasitelkusi kvapus ir kvepalus, leidausi į kerinčias keliones erdvėje ir laike.“

Kaip buvo kuriami kvepalai antikoje? Kokios olfaktorinės gaidos jiems būdingos? Su kokiais technologiniais sunkumais susidūrė to meto parfumeriai?

Istorinių kvepalų atkūrimas tai archeologija, filologija, botanika, chemija. Archeologija tyrinėja istorinius artefaktus ir kuria hipotezes apie gamybos procesus, pirmaprades substancijas. Filologija nagrinėja rašytinius šaltinius, kuriuose yra aprašytos kvepalų formulės ir tuomečiai matavimo vienetai. Botanika nustato augalus, naudotus kvepalams gaminti. Galiausiai chemija, pasitelkusi dujų chromatografijosmasių spektrometrijos (GCMS) metodą, analizuoja aromatinių medžiagų organinius pėdsakus ir padeda atkurti cheminę senovės kvepalų sudėtį.

Tačiau net sukaupus daugybę mokslinių duomenų, tiksli istorinių kvepalų formulė iki galo nepaaiškėja. Spragoms užpildyti prisireikia parfumerio intuicijos ir kūrybiškumo, jo žinių ir aromatų bibliotekos išmanymo.

Klasikinėje antikoje „Cyprinum“ kompozicijoje vyravo pagrindinis kvapusis ingredientas cypros. Sutartina archeologų nuomone, tai greičiausiai buvusi henna. Tokio liudijimo esama Dioskūrido ir Plinijaus Vyresniojo raštuose.

Didysis antikos botanikas Teofrastas rašo, jog „Kvapios cypros sėklos yra mėlynai juodos tarytum naktis. Cypros žiedai liepsnoja balta ugnimi – tarytum diena.“

Homeras himne, skirtame Afroditei, mena, jog deivė jais išsikvėpino eidama sugundyti Anchisą. Ir kaip tas dieviškas kvapas padėjo jai laimėti grožio varžybas prieš Atėnę ir Herą.

„Cyprinum“ yra vieni seniausių žinomų kvepalų. Jie sukomponuoti iš cypros substancijos, ajerų, kardamonų, aromatingo vyno, vaškų, žalių alyvuogių aliejaus. „Cyprinum“ rasta Ptolemėjų sarkofaguose.

Lietuvoje pagamintas produktas.

Sudėtyje iš laukinių augalų ir atsinaujinančių išteklių žaliavų pagaminti ekstraktai ir mažuose ūkiuose išdistiliuoti eteriniai aliejai.

Sudėtis: migdolų aliejus, moringų aliejus, aromatinės medžiagos (100% natūralios), karnaubų vaškas; taip pat linalolis, eugenolis, benzilo alkoholis, limonenas, benzilo benzoatas, kumarinas, citronelolis – natūralios eterinių aliejų sudedamosios dalys.

INCI: Prunus amygdalus dulcis oil, Moringa oleifera oil, Parfum (100% natural), Carnauba Acid Wax. Linalool, eugenol, benzyl alcohol, limonene, benzyl benzoate, coumarin, citronellol.

Prekės kodas: K461
Bar kodas: 4779046570414

Susijusios prekės

Arabinių jazminaičių hidrolatas (100 ml)
Laimė Kiškūnė
15.97
Čampakų hidrolatas (100 ml)
Laimė Kiškūnė
15.97
Visos teisės saugomos © Livinn