Apie naftos produktus kosmetikoje: ar jūs tai vis dar naudojate? l Interviu su Guoda Azguridiene

2017-12-04
Apie naftos produktus kosmetikoje: ar jūs tai vis dar naudojate? l Interviu su Guoda Azguridiene

DELFI tiesioginėje transliacijoje apsilankė sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė, kuri aptarė aktualiausius klausimus natūralios bei cheminės kosmetikos tema. Tuo pačiu autorė pristatė ir naujausią savo knygą „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“.

– Paaiškinkite, kas yra natūrali kosmetika? Iš ko ji gaminama? (rankų, veido kremai, blakstienų tušai, lūpų dažiai, prausimosi priemonės ir t.t.)

– Pagal kiekvieną kategoriją galima būtų kalbėti detaliai ir atskirai. Bet natūrali kosmetika yra gaminama iš daug mažiau ingredientų nei cheminė, jei skaičiuotume pavadinimus. Šalto spaudimo aliejai, augalų ekstraktai, molis, jūros dumbliai, mineralai – tai yra natūralios kosmetikos ingredientai, jos pagrindas. Šiais laikais natūralios kosmetikos gamintojai leidžia naudoti ir tam tikras sintetines medžiagas, kurios yra natūralios prigimties, tačiau pakeitimo būdai jau yra chemija, bet jie yra labai švelnūs. O įprastinė chemija didžiąja dalimi susideda iš naftos, todėl daugeliui tai yra siurprizas, kad ji pagaminta iš naftos produktų.

– Galbūt galima kosmetikos pasidaryti pačiam, tarkime muilo, šampūno, kremo? Tik ar verta tuo užsiimti?

– Verta, jei yra smagu, juk tai yra kūrybinis procesas. Nes kažkam gal iš to gimsta ir verslas ar dar kitokios kūrybinės veiklos. Tačiau pagaminti šampūną natūraliomis priemonėmis yra sudėtingiau. Tai nebus šampūnas, kuriuo patogiai bus galima ištrinkti plaukus, tai bus kažkokia plovimo priemonė. Kiti žmonės plauna kiaušiniu, kai kurie – moliu ar ežero vandeniu.

Visas interviu (kartu su video) DELFI prtale čia >

leaf
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite -10% nuolaidą kitam apsipirkimui