Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, skardinėje, ekologiškas

500 ml
14,59 €
Rasti parduotuvėje
Prekę galime pristatyti tik greituoju pristatymo būdu Vilniuje, šiandien - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€
Prekę galime pristatyti tik greituoju pristatymo būdu Kaune, šiandien - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€
Prekę galime pristatyti tik greituoju pristatymo būdu Klaipėdoje, šiandien - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€

Apie prekę

Naujo derliaus šviežiai spaustas ypač tyras ir ekologiškas extra virgin Novello alyvuogių aliejus „Centonze“ iš Sicilijos. Spaustas 2020 metų spalio mėnesį iš pirmųjų naujo derliaus alyvuogių. Šalto spaudimo, išgautas tiesiogiai iš alyvuogių ir tik mechaniniu būdu. Tirštas, gerai subalansuoto skonio – su vaisių užuominomis ir pikantišku žoliniu poskoniu. Nefiltruotas, skaisčiai žalios spalvos. Rūgštingumas 0.11%. Skanaujamas paprastai su duona ciabatta, tinka pilti ant salotų ar kitų patiekalų. Puikus kasdienio mitybos raciono praturtinimui.

Pats ankstyviausias extra virgin aliejus vadinamas Olio Novello. Jis vartojamas nenusistovėjęs, tad yra labiau drumstas, skaisčiai žalios spalvos. Novello spaudžiamas iš pirmojo derliaus, kuris nuimamas dar prieš alyvuogių skynimo sezoną, kuris įprastai vyksta lapkričio mėnesį.

Olio Novello – išskirtinai biologiškai aktyvus alyvuogių aliejus, turtingas polifenolių ir kitų vertingų maistinių medžiagų. Jis pasižymi intensyviu kvapu ir skoniu su aiškiu kartumo poskoniu. Labiausiai vertinamas dėl savo maistinės sudėties, tačiau daugelio mėgstamas ir dėl skonio. Tikrai patiks alyvuogių aliejaus mėgėjams, gurmanams.

Extra virgin kategorijos alyvuogių aliejaus gamyboje spaudimo metu kontroliuojama temperatūra, ji nepakyla aukščiau 27ºC, tad šis aliejus tinka ir žaliavalgiams (raw). „Centonze“ alyvuogių aliejus išspaustas iš Nocellara del Belice alyvuogių iš Sicilijos vulkaniniame dirvožemyje užaugusių alyvmedžių. Spaudžiamas nuosavoje spaudykloje ne vėliau nei per 4 val. (!) rankomis surinkus alyvuoges.

Metalinėje skardinėje.

„Centonze“ alyvuogių aliejus pelnęs daug apdovanojimų. Vieni svarbiausių: FLOS OLEI 2014, SLOW FOOD GUIDE 2013 bei TOP TEN BIOFACH 2014, 2015 ir 2016.

Kita informacija

Apie alyvuogių aliejų:
- Interviu su Nino Centonze – alyvuogių aliejaus gamintoju
- 5 produktai, kurie stiprina jūsų smegenis
- (angliškai) What's New and Beneficial about Extra Virgin Olive Oil

Pamatykite, kaip vyksta „Centonze“ alyvuogių aliejaus gamyba:

https://youtu.be/_sILlRxima8

Kadangi Lietuvos ir ES įstatymai leidžia gamintojams ir pardavėjams rašyti apie maisto produktų įtaką sveikatai tik specifinius, sunormintus teiginius, besidomintiems siūlome skaityti specialią literatūrą. Kaip rodo mūsų ieškojimai šioje srityje, labai išsami, įdomi ir naudinga knyga apie įvairių aliejų poveikį žmogaus sveikatai yra Udo Erasmus „Fats that Heal Fats that Kill“, Alive Books, Canada 1993.

Pagal S. Krist, G. Buchbauer, C. Klausberger vokišką enciklopedinį leidinį „Lexikon der pflanzlichen Fette und Oele“ (Springer-Verlag, Wien 2008) šalto spaudimo alyvuogių aliejaus sudėtyje didžiąją dalį sudaro mono-nesočiosios riebalų rūgštys. Šalto spaudimo alyvuogių aliejus turtingas įvairių augalinių sterolių - daugiausiai turi beta-sitosterolio (~ 93 mg/100g). Augaliniai steroliai (stanoliai) padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. (Teigiamas poveikis atsiranda į parą suvartojant ne mažiau kaip 0.8 g augalinių sterolių (stanolių)).

Remiantis maistingumo duomenų baze (nutritiondata.self.com) alyvuogių aliejuje yra daug vitamino E - vidutiniškai 120% RMV (referencinė maistinė vertė suaugusiems) ir vitamino K - 80% RMV. Šis aliejus turtingas antrinių biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip polifenoliai, lecitinas, skvalenas ir kt.

UAB „Bio Sala“ neatsako už šiose nuorodose esantį informacijos turinį.

Gamintojas

„Centonze“ ekologiškas extra virgin alyvuogių aliejus spaudžiamas šaltuoju mechaniniu būdu. Ypač koncentruotas skoniu ir maistingomis medžiagomis, polifenoliais. Tai galima justi ir iš skonio. Tikrai patiks alyvuogių aliejaus mėgėjams, gurmanams. Išspaustas iš Nocellara del Belice alyvuogių iš Sicilijos vulkaniniame dirvožemyje užaugusių alyvmedžių. Aliejus spaudžiamas iš ne ilgiau kaip prieš 4 val. (!) rankomis rinktų alyvuogių gamintojo nuosavoje spaudykloje.

Prekės ženklo šalis:
Italija
Prekės kodas: AR152
EAN kodas: 980000000397
Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, skardinėje, ekologiškas
500 ml

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, skardinėje, ekologiškas

14,59 €

Panašios Panašios prekės

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite -10% nuolaidą kitam apsipirkimui