Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

Raudonųjų palmių aliejus, ekologiškas (250 ml)

Ölmühle Solling

Raudonųjų palmių aliejus, ekologiškas (250 ml)

Ölmühle Solling
7.51
7.51

„Ölmühle Solling“ šalto spaudimo ekologiškas raudonųjų palmių aliejus - atsparus karščiui. Šis aliejus spaudžiamas iš palmių (lot. Elaeis guineensis) vaisių minkštimo. Jis nerafinuojamas ir nedezodoruojamas, todėl išlaiko savo natūralią oranžinę spalvą, specifinį kvapą ir skonį.

Raudojųjų palmių aliejaus apie 50% sudaro sočiosios, apie 39% mononesočiosios riebiosios rūgštys, todėl jis atsparus karščiui ir tinka gaminti maistą aukštoje temperatūroje. Dažniausiai naudojamas daržovėms, makaronams ir ryžių patiekalams gardinti, taip pat kepiniams ir kepimui. Palmių, kaip ir kokosų, aliejus yra puikus pakaitalas hidrintiems riebalams konditerijoje.

Naudojamas ir odos priežiūrai. Turėkite omenyje, kad suteikia laikiną gelsvą atspalvį. Kosmetikos pramonėje naudojamas kaip natūralus emulsiklis.

Aliejus būna skaisčiai oranžinės spalvos, tačiau gali būti ir su šviesiomis dėmelėmis. Tai riebalų kristalai. Kristalizavimosi metu iš riebalų kristalų išsiskiria natūralios dažomosios medžiagos (karotenoidai). Riebalai yra šviesesnės spalvos ir kristalizuoti. Dėmelės visiškai išnyksta, kai palmių aliejus pašildomas. Testas: su plaukų džiovintuvu pašildyti stiklainį, dėmelės išnyksta. Jei pašildysite tik vieną pusę, dėmelės liks tik kitoje pusėje - taip galima geriau palyginti.

Aliejus suskystėja temperatūroje virš 24ºC. Atidarius laikyti šaltoje vietoje ir sunaudoti per trumpą laiką.

Vokietijoje pagamintas sertifikuotas ekologiškas produktas.

Maistinė vertė (100 g) 900 kcal/3700 kJ: riebalų 100 g (iš jų sočiųjų 49.6 g, mononesočiųjų 38.8 g, polinesočiųjų 11.6 g), angliavandenių 0 g, baltymų 0 g, druskos 0 g.

Sužinokite daugiau:
- Kaip pasirinkti tinkamą aliejų, skaitykite mūsų lankstinuke >
- Guodos pastebėjimai. Klausimas „ant ko kepti“?

Sveiki Guodos pastebėjimai apie šalto spaudimo aliejus:

https://www.youtube.com/watch?v=AjLQkHQQCt4

Kadangi Lietuvos ir ES įstatymai leidžia gamintojams ir pardavėjams rašyti apie maisto produktų įtaką sveikatai tik specifinius, sunormintus teiginius, besidomintiems siūlome skaityti specialią literatūrą.

Pagal S. Krist, G. Buchbauer, C. Klausberger vokišką enciklopedinį leidinį „Lexikon der pflanzlichen Fette und Oele“ (Springer-Verlag, Wien 2008) palmių aliejus yra geras vitamino E šaltinis: daugiausiai tokotrienolio ~80 mg/100 g. Šalto spaudimo palmių aliejus turtingas įvairiais augaliniais steroliais - daugiausiai turi β-sterolio (~57 mg/100 g).

Augaliniai steroliai (stanoliai) padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Teigiamas poveikis atsiranda per parą suvartojant ne mažiau kaip 0.8 g augalinių sterolių (stanolių). Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Raudonųjų palmių aliejus yra natūralus šaltinis karotenoidų, kurie žmogaus organizme virsta vitaminu A. Be to, kadangi karotenoidų įsisavinimui yra svarbūs riebalai, palmių aliejus yra labai dėkingas produktas. Plačiau apie palmių aliejų skaitykite straipsnyje.

Konditerijoje plačiai naudojami hidrinti nesočiosiomis rūgštimis turtingi pigesni vietinių kultūrų aliejai (sojų, rapsų, saulėgrąžų). Jie itin patrauklūs kainos, skonio, laikymo trukmės prasme, tačiau hidrinant nesočiuosius riebalus susidaro sveikatai itin kenksmingos transriebiosios rūgštys. Vietinių gamintojų (ypač JAV) protekcionistinė veikla buvo viena priežasčių, kodėl apie palmių ir kokosų aliejus paskleista tiek moksliškai nepagrįstos neigiamos informacijos. Apie palmių aliejų, jo savybes ir šmeižiančias kompanijas ir mokslinius tyrimus plačiau galima paskaityti (anglų k.) http://www.coconutresearchcenter.org/article10027.htm.

Dabar neretai tenka išgirsti raginimus nevartoti palmių aliejaus, nes palmėms auginti kertamos džiunglės. Tačiau ekologiškas standartas kaip tik ir numato mažiausiai gyvajai gamtai kenkiantį ūkininkavimo būdą, kuris tikrai nenumato miško kirtimo siekiant išplėsti naudingus plotus. (Visiškai gamtai nekenkti žmogus gali tik apskritai neūkininkaudamas).

UAB „Sveiki produktai“ neatsako už šiose nuorodose esantį informacijos turinį.

Prekės kodas: AR09
Bar kodas: 4031192122214

Susijusios prekės

Kokosų aliejus, ekologiškas (500 ml)
Ölmühle Solling
14.98
Kepimo aliejus, ekologiškas (500 ml)
Ölmühle Solling
7.33
Visos teisės saugomos © LIVIN