Ekologiška kosmetika: kaip atskirti, ar produktas ekologiškas?

2021-05-07
Ekologiška kosmetika: kaip atskirti, ar produktas ekologiškas?

Ryškūs ekologiškos ir natūralios kosmetikos skirtumai

Kiekvienas suprantame, kad sintetinė ir ekologiška kosmetika savo sudėtimi skiriasi tarsi diena ir naktis, tačiau susipainioti tarp natūralios bei ekologiškos kosmetikos terminų labai paprasta. Natūrali kosmetika – priemonės, kurių didžioji dalis sudėties ar net visi ingredientai yra natūralūs, chemiškai neperdirbti. Vis dėlto nėra užtikrinama, ar natūralios medžiagos yra išgaunamos iš ekologiškų ingredientų ir ar juose nėra cheminių medžiagų. Dažnas natūralios kosmetikos gamintojas prisidengia terminu „natūralus“, taip sudarydamas 100 proc. natūralios kosmetikos įvaizdį, tačiau priemonėse vis dėlto naudoja sveikatai kenksmingas medžiagas. Apsigauti renkantis natūralų produktą labai lengva.

O štai ekologiškai kosmetika taikomi kur kas griežtesni standartai. Dėmesys kreipiamas ne tik į ekologiškos kosmetikos sudėtį, bet ir jų ingredientų auginimo bei išgavimo sąlygas. Tam, jog ekologiškos kosmetikos gaminys būti sertifikuotas, jis privalo atitikti standartus. Kosmetikos priemonė privalo būti pagaminta iš ekologiniuose ūkiuose išaugintų žaliavų, perdirbant žaliavas turi būti užtikrintos minimalios cheminės reakcijos, o ekologiškų kosmetikos priemonių pakuotės turi neteršti aplinkos arba būti pagamintos iš antrinių žaliavų. Ekologiško produkto sudėtyje negali būti žmogui ir aplinkai kenksmingų medžiagų, šie produktai negali būti bandomi su gyvūnais. Taip pat produktas negali būti genetiškai modifikuotas.

Gamta, dovanojanti ekologiškos kosmetikos ingredientus

Suprantama, kad didžiąją dalį ekologiškos kosmetikos ingredientų randame gamtoje. Ekologiška kosmetika gaminama iš gamtoje randamų medžiagų, tokių kaip vaisiai, uogos, medus, bičių vaškas, įvairios žolelės, gėlės, natūralūs augaliniai ekstraktai, taip pat nerafinuoti aliejai (arganų, makadamijų, sviestmedžių ir t.t.). Natūralios, gamtoje randamos medžiagos praturtina odą trūkstamais mineralais, padeda lengviau pasisavinti drėgmę, skatina kraujo apytaką veido zonoje. Reguliariai naudojant ekologišku pagrindu pagamintas kosmetikos priemones pastebima, jog veido oda pradeda spindėti, mažėja bėrimų skaičius, ji rečiau sausėja, peršti, raudonuoja.

Nors ekologišką kosmetiką dažniausiai gamina specialistai, daugėja tų, kurie nusprendžia kosmetinius gaminius pasigaminti patys namuose. „Hand made“ (liet. rankų darbo) kosmetikos gamyba užtikrina, jog visi kosmetikos produkte esantys ingredientai yra natūralūs, be to, tokios kosmetikos gamyba yra smagus procesas, įdomus laisvalaikio praleidimo būdas. Vis dėlto prieš nusprendžiant gaminti ekologišką kosmetiką namuose, būtina žinoti kiekvieno natūralaus ingrediento sukeliamą poveikį tam, jog odai nepridaryti žalos ir kad ingredientai derėtų tarpusavyje.

Nusprendusios įsigyti ekologiškos kosmetikos, neturėtų skubėti aklai pirkti produktų. Ne visa, kas ekologiška, yra tinkama kiekvienam odos tipui. Prieš įsigyjant ekologiškos kosmetikos gaminius pirmiausia vertėtų atidžiai įsigilinti į ekologiškos kosmetikos produktų sudėtį, nurodytą etiketėje. Vertėtų pasianalizuoti, ar tame kosmetikos gaminyje yra konkrečiai jūsų odos tipui reikalingų medžiagų, o gal priešingai, yra tokių, kurios jūsų odai visai netinka. Tinkamiausi – ekologiškos kosmetikos gaminiai su dozatoriais, mat jie prailgina produkto galiojimo terminą, be to, jie padeda išvengti vadinamųjų sunkiųjų konservantų.

Norint išlaikyti puikią išvaizdą neužtenka pasirūpinti vien tuo, jog kiekvienas grožio produktas namuose būtų ekologiškas. Jei nuolat vartosime maisto produktus, kuriuose gausu sintetinių priedų, mūsų odai, plaukams ir nagams nepadės vien tik išoriškai naudojamos priemonės. Grožiu pirmiausia reikia pasirūpinti iš vidaus, todėl labai svarbu vartoti neperdirbtus maisto produktus.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui