Natūralūs kremai nuo saulės – moksliškai pagrįstas pasirinkimas!

2024-05-15
Natūralūs kremai nuo saulės – moksliškai pagrįstas pasirinkimas!

Natūralūs kremai nuo saulės tapo vis populiaresniu pasirinkimu žmonėms, ieškantiems alternatyvų cheminiams kremams nuo saulės. Yra atliekama vis daugiau tyrimų, kurie patvirtina, kad natūralūs kremai nuo saulės yra geriausias pasirinkimas visiems – jums, jūsų vaikams ir net ekosistemai.

Kodėl verta naudoti apsaugos nuo saulės priemones?

Egzistuoja skirtingos nuomonės, kodėl reikėtų arba nereikėtų naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Pavyzdžiui, egzistuoja įsitikinimas, kad oda neįdegs, jei naudosite apsauginį kremą. Ar tikrai taip yra? Taigi, kaip veikia apsaugos nuo saulės priemonės?

  1. 1. Apsaugo nuo UV spindulių: Apsauginiai kremai nuo saulės apsaugo odą nuo UVB ir UVA spindulių. Ilgalaikis UV spinduliavimas kartu su nesveiku gyvenimo būdu gali sukelti odos nudegimus, pigmentinių dėmių atsiradimą ir odos senėjimą.
  2. 2. Apsaugo nuo nudegimo saulėje: Naudojant kremą nuo saulės sumažėja (mažiausiai 30 kartų) rizika nudegti per daug, kas gali būti skausminga, sukelti patinimą, odos lupimąsi ir labai rimtus nudegimus.
  3. 3. Apsaugo odą nuo senėjimo: UV spinduliuotė kartu su kitais gyvybės veiksniais gali pagreitinti odos senėjimo procesus, sukelti raukšlių atsiradimą, pigmentaciją bei kitus odos pažeidimus. Apsaugos nuo saulės naudojimas padeda išvengti šio senėjimo proceso.
  4. 4. Sukuria ilgalaikį ir gražų įdegį: Apsauginiai kremai nuo saulės padeda išvengti pernelyg intensyvaus UV spinduliuotės poveikio odai ir taip užtikrina tolygų įdegį be nudegimų ir nelygaus įdegio su pigmentinėmis dėmėmis.
  5. 5. Suteikia galimybę ilgiau pabūti saulėje: jei suplanavote keliones ar ilgą poilsį gamtoje, kremas nuo saulės apsaugos jus ir neprivers jūsų išeiti iš „vakarėlio“ pirmųjų dėl nudegimo.
  6. 6. Jei naudojate šviesai jautrią kosmetiką: jei jūsų kosmetikos gaminiuose yra vitamino A, retinolio ar jo darinių, AHA ar kitų rūgščių, jei naudojate pilingus ir šveitiklius, ypač svarbu neiti tiesiai į saulę ir rūpestingai tepti odą apsauginiu kremu nuo saulės!

Sintetiniai ir natūralūs kremai nuo saulės

Sintetiniuose kremuose nuo saulės yra cheminių medžiagų, kurios sugeria saulės šviesą ir taip apsaugo odą nuo UV poveikio. Šios cheminės medžiagos gali būti avobenzonas, oksibenzonas, oktinoksatas ir kiti, kurie pripažinti nesaugiais ingredientais. Sintetiniai produktai dažnai pasirenkami dėl to, kad juos lengva tepti bei jie turi stiprų kvapą.

Natūraliuose kremuose nuo saulės naudojami mineralai, tokie kaip cinkas ir titano dioksidas, kurie veikia kaip mechaninis saulės filtras. Šie mineralai veikia kaip fizinis barjeras ir neįsigeria į odą, o išlieka jos paviršiuje. Natūralūs kremai nuo saulės rekomenduojami visiems, ypač jei kremus naudoja vaikai arba juos reikia tepti dažnai. Moksliniai tyrimai rodo, kad natūralūs kremai nuo saulės gali veiksmingai apsaugoti odą nuo žalingos UV spinduliuotės. Jie siūlo plataus spektro apsaugą nuo UVB ir UVA spindulių.

Ką reikėtų žinoti apie natūralią saulės kosmetiką?

  • Mineralinis filtras: vietoj cheminio apsauginio filtro naudojami mineralai, tokie kaip cinko oksidas ir titano dioksidas, kurie patekę ant odos, apsaugo ją nuo UV spinduliuotės.
  • Natūralūs aliejai ir ekstraktai: tam, kad priemonės lengviau pasidengtų, o oda būtų drėkinama, šiose priemonėse taip pat yra vertingų aliejų, kurie kartu suteikia papildomą apsaugos nuo saulės filtrą.
  • Ekologiška: su šiais produktais galite drąsiai maudytis ir jie nepakenks jūros gyventojams – žuvims, vėžliams!
  • Mažesnė alergijos rizika: natūralūs produktai yra labai malonūs odai. Pavyzdžiui, cinko oksidas netgi naudojamas kituose kosmetikos gaminiuose, kad padėtų sumažinti bėrimus!
  • Moksliškai pagrįsta: natūralių apsaugos nuo saulės priemonių veiksmingumas yra įrodytas tyrimais. Ji gali blokuoti UVA ir UVB spinduliuotę.

SPF 20, SPF 30 ar SPF 50?

Pasirinkimas tarp SPF (Sun protection factor – apsaugos nuo saulės faktorius) 20, 30 arba 50+ priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip odos tipas, saulės intensyvumas ir tai, kiek laiko planuojate būti saulėje. Svarbu pažymėti, kad apsaugos faktorius nurodo, kiek laiko kremas nuo saulės padės apsaugoti odą nuo saulės, palyginti su tuo, kiek laiko galite praleisti saulėje be apsaugos nuo saulės ir nesudegindami odos. Pavyzdžiui, SPF 30 reiškia, kad galite būti saulėje 30 kartų ilgiau, palyginti su laiku, kiek galėtumėte būti be apsaugos nuo saulės. Štai palyginimai:

  • SPF 20 arba 30: Šie SPF siūlo vidutinį apsaugos lygį ir yra dažniausiai naudojama apsauga nuo saulės. Jis gerai apsaugo nuo UV spindulių ir tinka naudoti esant vidutinio intensyvumo saulės šviesai.
  • SPF 50 ar didesnis: Tai yra aukščiausias apsaugos faktorius ir užtikrina aukščiausią apsaugos nuo UV spindulių lygį. Tinka turintiems labai šviesią ir jautrią odą, planuojantiems ilgai ar intensyviai būti saulėje, pavyzdžiui, paplūdimiuose ar kalnuose, užsienyje, šiltuose kraštuose.

Koks yra geriausias būdas naudoti natūralius kremus nuo saulės?

Štai keletas patarimų, kaip geriausiai naudoti natūralius kremus nuo saulės:

  • Naudokite pakankamai kremo: kad užtikrintumėte veiksmingą apsaugą, odą patepkite pakankamu kremo nuo saulės kiekiu. Paprastai rekomenduojama užtepti apie 30 ml (apie 2 šaukštus) kremo nuo saulės, kad padengtumėte visą kūną.
  • Tepkite jais sausą odą: kadangi natūraliuose kremuose yra mineralų, juos lengviausia tepti ant sausos odos.
  • Nepamirškite apsaugoti ir ypač jautrių vietų: nosies, lūpų ir ausų.
  • Tepkite prieš eidami į saulę: būtų idealu kremą nuo saulės pasitepti likus 15-30 minučių iki planuojamo buvimo saulėje, kad jis spėtų pilnai įsigerti.
  • Naudokite pakartotinai: apsauginę priemonę rekomenduojama naudoti pakartotinai kas dvi valandas arba dažniau, jei maudėtės ar gausiau prakaitavote.
  • Venkite intensyviausios spinduliuotės valandų: nors kremas nuo saulės padeda apsaugoti odą, svarbu vengti intensyviausios UV spinduliuotės saulės valandų, kurios paprastai būna nuo 10:00 iki 14:00 val.
  • Turėkite omenyje savo odos tipą: kai kuriems žmonėms, atsižvelgiant į jų odos tipą ir jautrumą saulės šviesai, gali tekti naudoti kremą nuo saulės su didesniu SPF arba tepti odą dažniau.

Nepamirškite vitamino D!

Norint gauti reikiamą vitamino D kiekį deginantis saulėje, rekomenduojama bent 3 kartus per savaitę 10-15 minučių pabūti saulėje be apsauginio kremo ir kad kūno nedengtų drabužiai. Kai deginatės saulėje norėdami įgauti vitamino D – venkite tų paros valandų, kai saulė yra aktyviausia.

Taip pat kviečiame peržiūrėti mūsų platų apsaugos nuo saulės produktų pasirinkimą! Būkime sveiki ir džiaukimės saule!

Autorius: Ilva Jasmīne Bekmane

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui