5 svarbiausi faktai apie apsauginius kremus nuo saulės | Vasaros kosmetinė

2022-06-01
5 svarbiausi faktai apie apsauginius kremus nuo saulės | Vasaros kosmetinė

Besirūpinantys savo oda gerai žino, jog svarbiausia priemonė vasaros kosmetinėje – kremas nuo saulės. Tačiau ši grožio priemonė vis dar apipinta mitais. Dažnai iš klientų sulaukiame klausimų: kokio dydžio SPF pasirinkti, kuo skriasi vieni kremai nuo kitų, kaip teisingai juos naudoti. Atėjus vasaros sezonui, dalinamės svarbausia informacija apie kremus nuo saulės.
 

1. DVIEJŲ TIPŲ KREMAI NUO SAULĖS

Parduotuvių lentynose galite rasti dviejų tipų kremus nuo saulės – su cheminiais filtrais ir su natūraliais mineraliniais (fiziniais) filtrais. Cheminiai sugeria UV saulės spindulius odoje, o natūralūs apsaugo dar odos išorėje. Deja, cheminiai filtrai neretai patys ima veikti kaip laisvieji radikalai, taip pat gali dirginti odą, kauptis organizme, galimai sukelti endokrininės sistemos sutrikimus. Cheminių saulės filtrų, kurių reikėtų vengti kosmetikos priemonių sudėtyje, juodasis sąrašas:
   benzophenone-3 (oxybenzone),
   ethylhexyl methoxycinnamate (octinoxate),
   butyl methoxydibenzoylmethane (avobenzone),
   ehylexyl salicylate (octisalate),
   octocrylene (octocrilene),
   homosalate,
   bis!ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine,
   diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate,
   ethylhexyl triazone.

Kur kas saugesnis pasirinkimas – priemonės su natūraliais mineraliniais filtrais. Naudojant juos saulės spinduliai fiziškai atspindimi odos išorėje kremo sudaromo apsauginio sluoksnio. Šis sluoksnis susidaro iš cinko oksido ir titano dioksido. Anksčiau mineraliniai filtrai buvo nepatrauklūs dėl baltumo, kuris lieka ant odos. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti mineralinius filtrus, kurie yra visiškai patogūs ir nepalieka matomų žymių. Taip pat nereikia baimintis, kad juose yra nano dalelių – kiekvienas ES prekiaujantis saulės kremų gamintojas privalo įrodyti, kad jų naudojami oksidai nėra nano smulkumo.
 

2. KOKIO STIPRUMO SPF APSAUGĄ RINKTIS?

SPF – tai apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor), kuris parodo, kiek efektyviai priemonė saugo nuo kenksmingų UVB spindulių, sukelančų odos nudegimus. Jei įprastai nudegate per 10 min., pasitepę kremu SPF 30 – saugiai galite būti saulėje iki 10 × 30 = 300 min = 5 val. Premonės su didesniu SPF apsaugo ne tik ilgau, bet ir patikimiau, pavyzdžiui: SPF 50 ir didesnė apsauga filtruoja apie 98% UVB spindulių, SPF 30 – apie 97%, SPF 15 – apie 93%, SPF 2 – apie 50%.
 

3. SVARBU NE TIK SPF SKAIČIUS

Labai svarbu ne tik, kokio stipumo SPF naudojate, bet ir kiek bei kaip apsaugos priemonę tepate. Saulės kremo negalima taupyti, reikia tvarkingai pasitepti visą saulei rodomą kūną, taip pat pakartotinai pasitepti nusimaudžius ar nusišluosčius rankšluosčiu. Beje, teptis reikėtų dar prieš einant į lauką. Veido priežiūros rutinoje kremą nuo saulės rekomenduojama naudoti pabaigoje, tokiu eiliškumu: veido odos serumas, kasdienis drėkinamasis kremas ir galiausiai – kremas nuo saulės su SPF.
 

4. PLATAUS SPEKTRO APSAUGA

Daugelis kremų nuo saulės apsaugo ne tik nuo UVB spindulių, kurie sukelia nudegimus, bet ir nuo UVA saulės spindulių, kurie gali prasiskverbti net ir pro stiklą. UVA sukelia neigiamą poveikį odai – laisvųjų radikalų gamybą, fotosenėjimą bei raukšles. Pagal ES įstatymus plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonės turi užtikrinti apsaugą nuo UVA ne mažiau kaip 1/3 SPF vertės.
 

5. ANTIOKSDANTAI

Odos apsaugai nuo saulės ypač svarbūs ir antioksidantai. Saulės kremuose bei kituose vasaros kosmetikos produktuose antioksdantų turėtų būti kuo daugiau. Jie užtikrina papildomą apsaugą nuo saulės, nors SPF neturi. Antioksdantų ypač gausu aviečių, alyvuogių, šaltalankių, vynuogų, kivių, granatų, erškėtuogių ekstraktuose bei aliejuose, kurie visapusiškai puoselėja odą.

Išsirinkite apsaugą nuo saulės su mineraliniais filtrais iš plataus LIVIN asortimento!

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui