Kaip prižiūrėti išsausėjusius ir nepaklusnius plaukus? | LIVIN

2023-06-12
Kaip prižiūrėti išsausėjusius ir nepaklusnius plaukus? | LIVIN

Ar ir tau tenka ryte nubudus ar neseniai gerai iššukavus plaukus nustebti, kad jie ir vėl susivėlę tarsi būtų praūžusi audra? Šis scenarijus dažnas ir nesvarbu, ar tavo plaukai tiesūs, ar garbanoti, banguoti. Kas lemia tokią plaukų būklę? Aptarsime, pasiaiškinsime bei pasidalinsime keletu patarimų besiveliančių plaukų savininkėms pagal skirtingą plaukų tipą. Savo pastebėjimais bei rekomendacijomis dalinasi kirpėjų profesijos mokytojas Evaldas Valantiejus.

Patarimai tiesių ir dažytų plaukų savininkėms

Tiesiaplaukės – tokio tipo plaukų savininkės dažnai klysta manydamos, jog garbanėms pasisekė labiau – lengviau susitvarkyti, mažiau tenka skirti laiko prie veidrodžio. Pirma atsakykite sau į kelis klausimus: ar mano plaukai dažyti? Taip, šis veiksnys turi didelę įtaką tiek išorinei, tiek vidinei plaukų būklei. Nesvarbu, kokį dažymą ar dažus pasirinksite – visi jie veiks taip pat, atkels plaukų žvynelius, esančius ant plauko per visą ilgį naujos spalvos padengimui. Kuo dažniau žvyneliai atkeliami, tuo plaukai mažiau blizga, tampa matiniai, praranda elastingumą bei gyvybingumą.

1. Pastebėjus nors vieną iš ankščiau įvardintų savybių, atsisakykite elastinių plaukų gumelių, jos tempia, laužia plaukus rišimo vietoje ir priverčia juos trupėti. Jų vietoje rinkis lengvai spaudžiančius segtukus – klipsus.

2. Jei nori užsiauginti ilgus plaukus, neužteks jų pakirpti kartą per tris mėnesius, kas yra būtina, jog plaukų galai neskilinėtų ir netrumpėtų nuo apačios, sukurdami niekados neužaugančių plaukų efektą. Kirpimo metu pašalinami visų plaukų pluoštų galiukai, kurie gali kibti į sveikus plaukus.

3. Turi tinkamai plaukus šukuoti, mechaninis pažeidimas gali turėti labai liūdnų pasekmių. Jei plaukus šukuoji sausus, rinkis natūralių šerių, vidutinio tankumo šepečius. Savo ruožtu šlapiems plaukams šukuoti skirti šepečiai prašoka dantukais per vėlimosi vietas, taip jų nedraskydami. 

4. Kaip ir mūsų organizmui, taip ir plaukams numeris vienas grožiui – drėgmės balansas. Drėkinantys produktai pagelbės plaukui „nestresuoti” lietingomis dienomis, ar sėdint vasarą ofise po sausinančiais oro kondicionieriais. Dažyti plaukai dažnai reikalaus ir maitinimo, atstatymo. Tokiems plaukams rinkis kosmetiką, skirtą stiprinti plauko struktūrą ir, be abejo, reikės naudoti plaukų kaukę. Svarbu išlaikyti produktą užteptą pagal gamintojo rekomendacijas, nes kaukė taip pat atkelia plaukų žvynelius ir tik reaguojant su oru, po tam tikro laiko uždaro plauko žvynelį, kai maistingosios medžiagos jau yra plauko viduje. 
 

Kaip tinkamai prižiūrėti garbanotus plaukus?

Garbanės – tai išskirtinių plaukų savininkės, gavusios gamtos dovaną, kuriai reikia ypatingo dėmesio dėl savo tekstūros. Šio tipo plaukai bent truputį juos apleidus staiga taps matiniai, neblizgus bei praras gyvybingumą, nes per pravirus žvynelius išgarina taip reikiama drėgmę. Taip, gerai supratai, garbanos lygu drėgmė. Būtina garbanų priežiūros rutinoje turėti bent vieną stipriai drėkinantį produktą. Jei plaukai dažyti, taip pat reikėtų pridėti maitinančius produktus, o priežiūros rutiną užbaigti glotninančiais produktais. Čia kaip ir su tiesiais plaukais, svarbu šampūną griežtai naudoti tik ant šaknų, o naudojant kaukę ar kondicionierių – iššukuoti produktą. Taip pat negailėk priemonių, plaukas turi „maudytis” kosmetikoje. Tokių plaukų nevalia šukuoti nei po plovimo, nei džiovinant ar esant sausiems, tik plovimo metu. Džiovinimui rinkis tik vidutinę feno temperatūrą ar šaltą srovę, dar geriau leisti plaukams išdžiūti savaime. Tekstūros sukūrimui, paryškinimui turėtum plaukus gniaužyti saujoje, taip leisdama plaukams grįžti į prigimtinę formą. Iki kol plaukams atstatysite drėgmės ir elastingumo balansą, po plovimo gniaužymui naudok kosmetiką, skirta plaukus standinti – tam puikiai tinka putos, kremai, aliejai. Sruogoms pilnai išdžiūvus turėsi spindinčius ir neįsielektrinančius plaukus.

 

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui