Kas slypi po vyriškos kosmetikos prekių etiketėmis?

2023-06-01
Kas slypi po vyriškos kosmetikos prekių etiketėmis?

Parduotuvėse apstu universalių kosmetikos priemonių, kurias gali naudoti tiek vyrai, tiek moterys. Tačiau yra esminių odos skirtumų, į kuriuos atsižvelgiant ir sukuriamos skirtingos kosmetikos linijos vyrams ir moterims. Yra keli pagrindiniai skirtumai tarp abiejų lyčių atstovų odos savybių. Žinoma, ne visi šie skirtumai būtinai yra taikomi visiems žmonėms, kiekvieno žmogaus oda yra unikali ir turi tik jai būdingas savybes, kurios yra nustatomos pagal daugelį veiksnių, tokių kaip, pvz., paveldimumas. 

Vyrų ir moterų odos skirtumai

  • Vyrų odos  riebalinės liaukos yra mažesnės negu moterų. Nepaisant to, vyrų oda riebesnė ir tai lemia vyriškas lytinis hormonas testosteronas, kuris vyrų organizme dukart stipriau stimuliuoja riebalų sekreciją. Įdomu dar tai, kad maždaug virš 50 metų amžiaus riebalų išsiskyrimas vyrų odoje pradeda mažėti ir tampa panašesnis į moterų odos riebumo laipsnį.
  • Vyrų oda apie 20-30% storesnė nei moterų, todėl vyrų oda yra labiau atspari UV saulės spinduliams, tačiau su amžiumi vyrų oda vis plonėja ir tampa labiau pažeidžiama.
  • Nors vyrų oda ir storesnė, bet ji yra jautresnė nei moterų. Tam daugiausiai įtakos daro kasdienis barzdos skutimasis, kuris griauna hidrolipinį odos sluoksnį, dirgina ir suerzina odą.
  • Vyrų odoje yra daugiau kapiliarų.
  • Vyrų oda yra tvirtesnė ir elastingesnė. Kolageno kiekis su amžiumi odoje mažėja labiau moterims nei vyrams, todėl vyrų oda sensta lėčiau, ilgiau išlieka nesusiraukšlėjusi.
  • Kai kurie tyrimai rodo, kad vyrų odoje yra mažiau nervinių skaidulų (apie 50% mažiau) nei moterų odoje. Todėl galima manyti, kad moterys jautresnės odos skausmui.

Trumpa kosmetikos priemonių etikečių apžvalga

Kadangi vyrų oda yra ypač jautri, būtina rinktis natūralias ir „neagresyvias“ kosmetikos priemones. Renkantis kosmetiką, vyrai daugiausia dėmesio skiria skutimosi priemonėms, bet retas kuris skaito etiketes. Kaip pavyzdį pateiksime vieno vyriškos kosmetikos gamintojo, kurio produktai yra vieni iš perkamiausių pasaulyje, suputojančio skutimosi gelio sudėtį:

Water (Aqua/Eau), Palmitic Acid, Triethanolamine, Isopentane, Glyceryl Oleate, Stearic Acid, Fragrance (Parfum), Isobutane, Sorbitol, Glycerin, Hydroxymethylcellulose, Ptfe, Peg-90M, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Peg-23M, Propylene Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Pvm/Ma Copolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Methylparaben, Propylparaben, Green 3, Blue 1.

Po ant pakuočių nurodomais standartiniais INCI pavadinimais slypi ir sintetinės, ir natūralios medžiagos, tačiau pastarųjų čia nėra daug. Trumpai apžvelkime kelias labiausiai įtartinas minėto skutimosi gelio sudedamąsias dalis:

1. Triethanolamine (TEA)  - agresyvus ingredientas, kuris gali erzinti odą, o jų sudėtyje esantis laisvasis aminas jungiasi su formaldehidais ir taip gali sudaryti vėžį sukeliančius nitrosaminus.

2. Fragrance (Parfum) - INCI nomenklatūroje tas pats pavadinimas – Fragrance (Parfum) – gali reikšti ir sintetinius, ir natūralius kvapus (kai yra jų mišinys), tačiau sintetiniai kvapai yra viena iš pirmųjų sudedamųjų dalių, kuri noriai naudojama kosmetikoje. Dėl to kyla dar daugiau įtarimų, kai ant gaminio pakuotės nėra nurodyta, kad naudojami natūralūs kvapai. Iš sintetinių kvapų sukeliamų problemų paminėtinos yra galvos skausmai, galvos svaigimas, bėrimas, padidinta pigmentacija, stiprus kosulys, vėmimas, odos suirzimas ir t.t.

3. Isobutane - suskystintos dujos; labai degios. Pavojingos. Įkvėpus jų garų gali pasireikšti deguonies trūkumo simptomai, tokie kaip kvėpavimo pagreitėjimas, nekoordinuoti judesiai, pykinimas ar net sąmonės netekimas ir kt.

4. Peg-90M, Peg-23M, Propylene Glycol - giminingos cheminės medžiagos, toksiškos. Yra žinoma, kad propilenglikolis gali sukelti alergines reakcijas, dilgėlinę ir egzemą, dirgina odą.

5. Methylparaben, Propylparaben - konservantai. Yra sukėlę daugybę odos alergijų ir suerzinimų. Per odą jie patenka į kūną, ten kaupiasi ir gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

Minėtame populiareme skutimosi gelyje vyrams yra dėta ir sintetinių dažiklių: Green 3, Blue 1. Akį traukianti produkto spalva suvilioja pirkėją, bet produktui šie priedai teigiamų savybių tikrai neprideda. Tai kam naudoti tai, kas neturi jokio poveikio?

 

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui