Pagrindiniai saulės spinduliai, kurie veikia mūsų kūnus saulės sezono metu, yra UVB ir UVA. UVB (angl. burn - nudegimas) spinduliai aktyviausi nuo pavasario iki rudens nuo 10:00 iki 17:00. Jie nepasiekia giliųjų odos sluoksnių, bet sukelia odos paraudimą ir nudegimą. UVA (angl. aging-senėjimas) spinduliai vienodai aktyvūs visus metus, gali prasiskverbti pro stiklus ir lengvus drabužius. UVA spinduliai gali sukelti hiper - pigmentaciją, netolygų odos atspalvį, sausumą ir strazdanas. Ilgalaikis didelio UVA spindulių kiekio poveikis pažeidžia kolageno ir elastino skaidulas, dėl ko formuojasi raukšlės ir priešlaikinis senėjimas. Todėl tinkama apsauga nuo UVA ir UVB yra labai svarbi visus metus. Savo patarimais ir įžvalgomis apie apsaugą nuo saulės dalinasi Margarita Moon.
Yra įvairių medžiagų, kurios sugeria ir neutralizuoja UV spindulių poveikį. UV filtrai būna fiziniai ir cheminiai. Cheminių filtrų veikimo principas yra cheminė reakcija odoje. Nors jie pasižymi aukštu veiksmingumu, tačiau gali sukelti alergines reakcijas. Kiekvienais metais Europos komisija papildo draudžiamų cheminių filtrų sąrašą dėl to, kad atliekami tyrimai iš dalies arba pilnai patvirtina jų neigiamą endokrininį poveikį žmogui bei gamtai. Cheminiai filtrai taip pat pradeda veikti tik po 20 min. Mineraliniai filtrai yra titano dioksidas (ne nano) ir cinko oksidas, kurie sukuria mechaninį odos barjerą, jie neįsigeria į odą, o tiesiog atspindi UV spindulius, todėl yra švelnesni ir saugesni. Kitas didelis privalumas yra tai, kad pradeda veikti iš karto. Mineralinius filtrus lengva atpažinti, jie gali palikti baltus pėdsakus ant odos.
Oda yra mūsų didžiausias organas, ji sveria apie 3 kg ir yra 2 kv m. pločio. Viską, ką tepame ant odos gali prasiskverbti į kraują. Tradicinėje saulės kosmetikoje naudojami cheminiai filtrai - oksibenzonas, oktinoksatas, homosalatas ir oktokrilenas prasiskverbia per odą į kraują, aptinkami šlapime ir motinos piene bei dažnai sukelia alergines reakcijas, neigiamai veikia hormonus, ypač reprodukcinę sistemą ir skydliaukę.
Vaikų oda yra jautresnė saulės žalai dėl daugelio priežasčių, įskaitant tam tikrus vaikų anatominius ir funkcinius aspektus ir įpročius, kurie lemia didesnį saulės poveikį. Vaikams skirtuose kremuose nuo saulės reikėtų vengti visų cheminių filtrų, nes vaikų organizmas dar vystosi, o potencialiai neigiamas endokrininis poveikis gali turėti rimtas pasekmes. Ieškokite specialiai vaikams arba jautriai odai sukurtų preparatų, nes šie produktai turėtų būti švelnesni jų gležnai odai. Venkite tokių ingredientų kaip kvapiosios medžiagos ir konservantai, kurie gali dirginti vaikų odą. Kremai nuo saulės turėtų būti atnaujinami kas 2-3 valandas ir visada po maudynių. Aktyviomis valandomis nuo 10.00 iki 17.00 daug kartų padidėja saulės nudegimo rizika, todėl geriausia degintis arba prieš 10.00 val. arba po 17.00 val. Būkite šešėlyje, naudokite apsaugą: skrybėlę, medvilninius drabužius ilgomis rankovėmis.