Kosmetika kūdikiams – natūralumas ir patirtis

2017-04-04
Kosmetika kūdikiams – natūralumas ir patirtis

Yra skirtingos nuomonės dėl to, kas yra svarbiausia kosmetikai apskritai. Vieni mano, kad kosmetika visų pirma yra skirta efektui gauti: nuplauti, suminkštinti, sudrėkinti, palyginti, pagražinti. Jei tai ji daro gerai, dauguma mūsų esame linkę visus kitus efektus laikyti neesminiais. Na, nebent tai būtų didelė kaina. Tuo tarpu kiti įsitikinę teigia, kad kosmetika, visų svarbiausia, turi nepakenkti. Jei nekenkia, tada tik vertiname, ar pagerina odos būklę: plauna, drėkina, lygina ir pan.

 Suaugusiųjų kosmetikos atveju galime dėl to ginčytis ilgai ir nuobodžiai, koks mūsų grožio ryšys su sveikata, bet dėl kūdikių kosmetikos atsakymas vienareikšmis – ji svarbiausia turi nepakenkti: nedirginti, nesausinti, nealergizuoti, neteršti organizmo. Nes kūdikio oda yra kelis kartus plonesnė už suaugusio, jo organizmas jautresnis, o mums jis šimtą tūkstančių kartų brangesnis.

Kūdikių oda yra itin gyvybinga – ji drėgna, minkšta ir labai greitai atsistato. Iš kosmetikos jai reikia nedaug: švelniai plauti, kartais padrėkinti ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio – šalčio, vėjo, kaitrios saulės. Kartais paraminti sudirgusią vietą. Todėl ir kosmetikos priemonių kūdikiui nereikia daug, ir pačios priemonės neturi būti stipraus poveikio – čia ne nusausėjusią brandžią odą lyginti.

Taigi kūdikiams kuo puikiausiai pakanka santykinai paprastų kosmetikos formulių, tačiau svarbu, kad į jas įeitų ne prasti, o patys natūraliausi ir vertingiausi ingredientai: augaliniai (o ne mineraliniai) aliejai, odai palankių augalų ekstraktai, natūraliai valančios, raminančios medžiagos. Kaip antai kviečių sėlenos, medetkų ir ramunėlių ekstraktai, alyvuogių ir migdolų aliejai. Kūdikiai ir vaikai yra ypač jautrūs kvapams ir chemikalams, todėl mažiausia, ko jiems reikia – tai sintetiniai kvapai ir konservantai.

Gaila, bet daugelis tėvų neskaito vaikams perkamų šampūnų bei kremų sudėties ir neatkreipia dėmesio, kad ten gausu ir aršių putoklių (kaip antai SLS/sodium lauryl sulfate, SLES/sodium lauryl ether sulfate), ir sintetinių kvapų (parfum), ir konservantų, o pagrindą sudaro pigūs iš naftos išgauti mineraliniai aliejai. Jiems atrodo, kad paprasta, tai tolygu pigu ir populiaru. Bet taip nėra.

Net jei kūdikio plaukučiai vešlūs, jam išplauti visiškai pakanka švelnių putoklių, tokių kaip kokogliukozidas (coco glucoside). Vaikui augant plaukų struktūra keičiasi ir tik po kokių 7-10 metų jie pasidaro tokie, kad šampūno prireikia stipriau plaunančio, panašesnio į suaugusių. Nors ir čia natūralių putoklių visai gali pakakti.

Kosmetikos kūrimas reikalauja daug praktikos. Nors mokslas sukuria vis ką nors naujo, kūdikiams geriau naudoti seniai išbandytas formules. Viena vertus, dėl to, kad jų odai nieko specialiai ypatingo nereikia, o brando madingumas jiems nesvarbu. Antra vertus, dėl to, kad kosmetikos industrija gerokai lenkia naujų medžiagų saugumo tyrimus. Laikas nuo laiko išgirstame, kad viena ar kita sintetinė medžiaga yra potencialiai kenksminga. Nelabai logiška norėti tas medžiagas bandyti ant savo kūdikio odos.

Vokietijos įmonė „Töpfer“ kūdikių ir vaikų kosmetiką su kviečių sėlenomis gamina jau nuo 1936 metų. Šio gamintojo istorija prasidėjo nuo, rodos, paprasčiausio produkto – kviečių sėlenų voniai, kurių visai pakanka išmaudyti kūdikį vonelėje. Tačiau paaiškėjo, kad ši kompanija ne veltui pasirinko, atrodytų, paprastą kviečio grūdo dalelę.

Sėlenos pasižymi unikalia savybe natūraliai sutraukti odos nešvarumus. Ir yra lengvai nuplaunamos ar kitaip pašalinamos. Norintiems daugiau detalių, galima pasigilinti, ko dar jose yra: arabinoksilanas drėkina ir stiprina odą, sulaiko joje drėgmę, apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Antioksidantai vitaminai E, C ir karotinoidai apsaugo nuo laisvųjų radikalų. Ferulo rūgštis yra fitonutrientas ir stiprus antioksidantas, apsaugantis odą.

Produktas dešimtmečiais buvo ypač gerai vertinamas akušerių ir pediatrų, o ir šiandien šis vertinimas nepakito – pakito tik prausiklio dėžutė. Sulaukus tokios sėkmės, kviečių sėlenų pagrindu „Töpfer“ sukūrė visą kosmetikos kūdikiams, vaikams ir besilaukiančioms liniją su vertingais alyvuogių, simondsijų, migdolų, baltųjų putonių ir kitokiais aliejais. Tokia kosmetika teigiamai veikia ir jautrią, sudirgintą odą.

2016 metais sukurta visiškai nauja kosmetikos linija vaikams – superberniukams ir supermergaitėms, patiems reikliausiems vartotojams, kuriems labiausia norisi išsiskirti.

Visa „Töpfer“ kosmetika yra natūrali ir ekologiška. Sakysite, kaip man žinoti, kad ji iš tiesų natūrali, o ne įprasta cheminė su keliais natūraliais ingredientais? Atsakymas paprastas – ant pakuotės rasite gerai atpažįstamus vienos žinomiausios pasaulyje Vokietijos sertifikuojančios institucijos BDIH natūralios kosmetikos ženklus. Taip pat bendro ES natūralios bei ekologiškos kosmetikos standarto COSMOS ženklus.

Ką konkrečiai reiškia, kad kosmetika yra sertifikuota pagal šiuos standartus?
Gamyboje nenaudojami sintetiniai dažikliai, kvapai, etoksilintos žaliavos, muilai, silikonai, parafinai, gyvūnų dalys, naftos produktai ir kt.
Tik natūralūs ar identiški natūraliems konservantai.
Žaliavos nepaveiktos radiacija.
Jokių GMO ar GMO produktų.

„Töpfer“ kosmetika, tai:

  • 85 metų patirtis,
  • garantija dėl natūralios bei ekologiškos kosmetikos standartų,
  • maloni lietimui pakuotė, subtilus ir jaukus dizainas,
  • malonūs, nespecifiniai, švelnūs kvapai,
  • per ilgus metus atidirbtos formulės ir vokiška kokybės kontrolė,
  • pagaminta atsižvelgiant į skirtingo amžiaus kūdikių ir vaikų plaukų savybes ir jų prausimosi savarankiškumą,
  • produktai sukurti specialiai jautriai kūdikių ir vaikų odai,
  • Vokietijoje „Töpfer“ kosmetika mėgstama ir suaugusiųjų.

Visa „Töpfer“ kosmetika kūdikiams, vaikams ir nėščiosioms LIVIN parduotuvėse.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui