Valyti ir drėkinti reikia kiekvieną odą

2019-10-01
Valyti ir drėkinti reikia kiekvieną odą

Moterys skiria daug dėmesio kremams išsirinkti, o prausiklius ir tonikus laiko tik papildoma priemone. Vyrai neretai net kremo nenaudoja, nors jų oda labai dažnai būna nuvarginta. Tačiau, kaip pastebi kosmetologai, dažniausiai odai trūksta būtent vandens. Nesvarbu, ar oda per sausa, ar per riebi, dažniausiai ji yra dehidratuota. Jei nesate visiškai patenkinta kremo efektu, atkreipkite dėmesį, ar atliekate visus veido odos priežiūros žingsnius. Gamintojai ne veltui nurodo: nuprauskite veidą prausikliu, suvilgykite toniku ir tada tepkite kremą. Taip ne tik pasiekiamas geriausias rezultatas, taip odos būklę galima pagerinti iš esmės.

Pagrindiniai odos priežiūros principai

Profesionalo patarimai. Kaip teigia jau 11 metų darbo patirtį su natūralia kosmetika turinti profesionali kosmetologė Elytė Žiūkienė:
"Yra manančių, kad iš ryto odą pakanka nuprausti tik vandeniu. Tačiau taip nėra. Rūpestingai nuprausti odą ryte būtina dėl to, kad nakties metu į odos paviršių išskiriami šlakai ir riebalai. Prausiklių ir pienelių tikslas yra suminkštinti odos paviršių ir patį vandenį, atpalaiduoti epidermio sulipusias negyvas ląsteles ir nešvarumus. Pieneliu reikia lengvai pamasažuoti odą, nuprausti rūpestingai vandeniu ir po to suvilgyti toniku. Vakare odą taip pat reikia nuprausti ir sudrėkinti toniku. Naudoti toniką yra svarbu, nes tik tada odos priežiūra tampa tikra kosmetine priežiūra. Su toniku į odą patenka reikalingos medžiagos, kurios yra tirpios tik vandenyje (kreme yra tik riebaluose tirpių medžiagų). Geras tonikas gali atstatyti tinkamą odos pH - apsauginę vandens ir riebalų mantiją, sterilizuoti odą, sustabdyti uždegiminį procesą, skatinti gijimo procesą, sutraukti poras, paruošti odą biologiškai priimti būsimas priemones. Be toniko dauguma kremų yra mažai veiklūs, nes jie patys nesugeba įsiskverbti į odą. Toniką galima naudoti su vata ar purkšti – kaip labiau patinka."

Kosmetologė pastebi, kad vakare kremo dažniausiai nereikia, nes jis trukdo naktį odai valytis. Nebent oda labai plona ir sausa – tada reikia apsaugos ir vakare, bet patartina naudoti lengvesnius drėkinamuosius kremus, o ne riebius ir tirštus. Ji atkreipia dėmesį, kad prausiklio ir toniko reikia naudoti pakankamai, netaupyti (susitaupys kremo), nes jei oda nebus pakankamai švari ir sudrėkinta, kitos kosmetikos priemonės norimo efekto neduos. Tai svarbu bet kokio tipo odai. Toniku pasipurkšti gerai ir kelis kartus dienoje, ypač kai patalpose sausa. Prausiklį nuo veido geriausia nuplauti vandeniu, nenuvalyti. Jei odos valymui ar tonizavimui naudojate vatos padelius, lieskite jais odą švelniai, jokiu būdu netrinkite. Prausdamos ir tonizuodamos veido odą, nepamirškite kaklo! Bent kartą į savaitę reikėtų padaryti odai žolelių garinę vonelę, uždėti drėkinančią, maitinančią ar valančią kaukę (pagal poreikį).

"Kartais oda atrodo lyg su daugybe sluoksnių, kaip namo sienos: tapetai ant tapetų, dažai ir t.t. Ir toliau žmogus tepa ant viršaus nepašalinęs tinkamai ankstesnių sluoksnių. Tada ant riebios odos susidaro išsausėjimai, o ant jų tepant kremą norimo poveikio negaunama. Odą pirmiau reikia gerai nuvalyti, tam gerai padeda molio kaukės. Tik svarbu neleisti molio kaukei perdžiūti ant odos ir taip sudirginti odą. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad Luvos molis tinka visų tipų odai. Jis gerai minkština, ramina ir švelniai nuvalo. Poveikis dar priklauso ir nuo to, su kokiais priedais padaryta kaukė. Luvos molis yra vienas iš mano mėgstamiausių."

LIVIN turi platų ekologiškos, natūralios ir biodinaminės (demeter) kosmetikos pasirinkimą. Nuo prabangių iki universalių kasdienių ar jautriai odai tinkančių priemonių. Svarbiausia, kad naudojama kosmetika tiktų būtent Jūsų odos tipui. Kitaip ir kokybiškiausia priemonė nebus efektyvi. Tikimės, kad šios rekomendacijos padės Jums lengviau išsirinkti tinkamiausius prausiklius ir tonikus.

Autorė: Sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui