Veido kaukės – greitas būdas odai atgaivinti l Guoda Azguridienė

2017-09-12
Veido kaukės – greitas būdas odai atgaivinti l Guoda Azguridienė

Vienas dažniausiai iškylančių klausimų praktikoje – ką daryti su įkyriu odos pleiskanojimu. Ypač jei oda gausiai drėkinama toniku, drėkinamuoju kremu, bet būklė odos vis tiek negerėja. Sunku gali būti net nustatyti tokios odos tipą, nes pleiskanoti gali ir sausa, ir riebi oda. Tokiu atveju prasminga įsitikinti, ar oda tikrai švari. Ypač, jei naudojame įprastinę cheminę kosmetiką arba visai nenaudojame prausiklio. Nes gali būti, kad ant veido jau turime kelis sluoksnius nusėdusių medžiagų iš kosmetikos, susimaišiusių su odos sebumu ir kitomis išskyromis. Generalinis odos valymas – tai kaukė ir šveitiklis. Galima dėti giliai valančią ir drėkinančią kaukę, o po to nušveisti odą šveitikliu. Arba, jei tai molio kaukė, patogu ją pačią panaudoti ir kaip šveitiklį – baigus laikyti ant veido ją nenuplauti, o švelniais sukamais judesiais nutrinti. Po kaukės mirusios odos likučiai jau bus atsisluoksniavę ir lengvai nusišveis. Nereikėtų bijoti šveitimo manant, kad jis sudirgins odą – natūralios kosmetikos šveitikliai gaminami iš švelnių medžiagų ir odos nepažeidžia.

Klasikinė ir paprasčiausia kaukė yra molio kaukė. Ją galima pirkti paruoštą, arba pasigaminti namuose, įmaišant į molį vandens, hidrolato, aliejaus, įlašinant lašelį eterinio aliejaus. Ji atliks pagrindinę funkciją – išvalys odą. Tačiau norint pasiekti tiksliai to efekto, kurio reikia jūsų odai (papildomai sudrėkinti, paspartinti regeneraciją, suteikti antioksidantų, sutraukti poras ar pan.), geriau įsigyti profesionalų sumaišytą kaukę, kur ingredientai parinkti konkrečiai pagal siekiamą tikslą. Riebiai ar mišriai–riebiai, kartais ir normaliai, gali tikti gana garsios AHA vaisių rūgščių kaukės, kurios efektyviai pašalina mirusias ląsteles nuo odos paviršiaus. Jautriai odai jas naudoti reikėtų atsargiai arba rinktis švelniau valančią molio arba augalinę kaukę. Dedant kaukes ant jautrios odos svarbu kaukės neperlaikyti – nuplauti iš karto išdžiūvus arba dar ne pilnai išdžiūvusią.

Kai oda yra visai švari, ji daug geriau sugeria vandenį, kvėpuoja, atsistato apsauginę plėvelę ir pasveiksta. Tada galime pamatyti, kokia jos normali būsena ir pagal ją parinkti prausiklį, toniką ir kremą.

Autorė: Sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda Azguridienė.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui