Ekologinis ženklinimas | LIVIN

2023-11-07
Ekologinis ženklinimas | LIVIN

Daugelis iš mūsų tikriausiai yra girdėję apie gaminius, pažymėtus „ECO LABEL“ ženklinimu. Tačiau ką iš tikrųjų reiškia tokios maisto produktų etiketės ir kokie yra labiausiai pasaulyje pripažinti ekologiniai sertifikatai? Rinkdamiesi maisto produktus ir prekes, vartotojai vis dažniau ieško tvaresnių ir aplinką tausojančių produktų. Maisto produktų ir kitų prekių ekologinis ženklinimas ir kiti sertifikatai suteikia vertingos informacijos apie gamybos praktiką, todėl vartotojams yra lengviau pagrįsti pasirinkimą. Vienas žinomiausių ekologinių ženklinimų yra „Ecocert“, bet ir kiti ekologiniai ženklai bei sertifikatai, tokie kaip „Cruelty-Free“, „ICEA“, „BDIH“, „Eco Garantie“, „Cosmebio“, „Bio Gro“, „Ecologo“, „Oko Test“, „Cosmos Organic“, „Natrue“ ir daugelis kitų yra taip pat gerai žinomi ir pripažinti. Šiame straipsnyje mes išsamiau išnagrinėsime šiuos ekologinius ženklus ir jų reikšmę prekių ir maisto produktų ženklinimui.

„Ecocert“

„Ecocert“ yra vienas iš labiausiai pasaulyje pripažintų ekologinių ženklų. 1991 metais Prancūzijoje įkurta „Ecocert“ įmonė specializuojasi ekologiškų ir tvarių produktų sertifikavime, užtikrindama, kad jie atitiktų griežtus aplinkosaugos ir etikos standartus. Šis ekologinis ženklinimas suteikiamas įvairiems produktams ir prekėms, įskaitant maisto produktus, kosmetiką ir tekstilės gaminius, kurių gamybos procesai skiria didelį dėmesį aplinkos poveikio mažinimui.

„Cruelty-Free“

Dažnai ant kosmetikos ir asmens higienos gaminių esanti etiketė „Cruelty-Free“ nurodo, kad gaminys ir jo sudedamosios dalys nebuvo išbandyti su gyvūnais. „Cruelty-Free“ - tai sertifikatas, patvirtinantis, kad gamintojas, kurdamas ir gamindamas gaminį, neatliko jokių bandymų su gyvūnais. Ši etiketė tampa vis populiaresnė, nes vis daugiau žmonių, pirkdami tam tikrus gaminius ir prekes, stengiasi priimti etiškus sprendimus.

„ICEA"

„ICEA“ ekologinį ženklinimą suteikia Italijos sertifikavimo organizacija, propaguojanti etišką ir tvarią praktiką įvairiose pramonės šakose. Maisto produktų srityje šis ekologinis ženklas užtikrina, kad maisto produktai būtų gaminami darant kuo mažesnį poveikį aplinkai ir laikantis etiškų darbo standartų.  

Pagrindinės „ICEA“ ekologinio ženklo ypatybės: 

 • Etikos ir aplinkosaugos standartai: „ICEA“ nustato griežtus etikos ir aplinkosaugos standartus sertifikuotiems produktams. Šie standartai apima įvairius tvarumo aspektus, įskaitant ekologinį ūkininkavimą, sąžiningą prekybą ir atsakingą tiekimą.
 • Ekologinės gamybos sertifikavimas: „ICEA“ yra žinoma dėl ekologiškų produktų sertifikavimo, kuriuo užtikrinama, kad jie atitiktų griežtus ekologinio ūkininkavimo ir perdirbimo standartus. Tai apima sintetinių cheminių medžiagų, pesticidų ir genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) naudojimo taisykles.
 • Sąžininga prekyba: „ICEA“ sertifikuoja tik produktus, atitinkančius sąžiningos prekybos principus, užtikrindama, kad gamintojai ir darbuotojai gautų teisingą atlyginimą ir su jais būtų elgiamasi etiškai visoje tiekimo grandinėje.
 • Poveikis aplinkai: „ICEA“ atsižvelgia į gamybos poveikį aplinkai, įskaitant tokius veiksnius kaip energijos vartojimo efektyvumas, atliekų mažinimas ir tvarus išteklių valdymas.

Dažāda veida ekoloģiski produkti sakrauti uz galda

„BDIH“

„BDIH“ ekologinis ženklas (Vokietija), dar dažnai vadinamas „BDIH sertifikuota natūralia kosmetika“, naudojamas asmens priežiūros ir kosmetikos gaminiams, siekiant patvirtinti, kad šie produktai atitinka konkrečius kriterijus ir standartus, kuriais siekiama skatinti naudoti natūralius ir ekologiškus ingredientus, bei atsakingus ir aplinką tausojančius gamybos metodus. 

Pagrindiniai „BDIH“ ekologinio ženklo principai:

 • Natūralūs ir ekologiški ingredientai: gaminant produktus su „BDIH“ ekologiniu ženklu turi būti naudojamos natūralios ir ekologiškos žaliavos. Juose turi būti daug augalinės kilmės ingredientų, o sintetinių priedų - vengiama arba jie turi būti naudojami labai ribotai.
 • Jokių bandymų su gyvūnais: „BDIH“ sertifikavimas draudžia tiek galutinio produkto, tiek jo komponentų bandymus su gyvūnais.
 • Atsakomybė už aplinką: „BDIH“ sertifikavimas skatina aplinką tausojančią ir tvarią gamybos praktiką. Tai apima pakuočių atliekų mažinimą, energiją taupančių gamybos metodų naudojimą ir atsakingą ingredientų tiekimą.
 • Minimalus sintetinių priedų naudojimas: sintetinės kvapiosios medžiagos, dažikliai ir konservantai yra ribojami arba draudžiami „BDIH“ sertifikuotuose gaminiuose.

„Eco Garantie“

„Eco Garantie“ yra ekologiškiems produktams suteikiamas ekologinis ženklinimas, pabrėžiantis tvarią žemės ūkio praktiką ir natūralius gamybos būdus.

Pagrindiniai „Eco Garantie“ principai:

 • Ekologiškų ir aplinkai nekenksmingų produktų sertifikavimas: „Eco Garantie“ sertifikavimas taikomas gaminiams, atitinkantiems ekologiškos ir aplinkai nekenksmingos gamybos standartus. Taip užtikrinama, kad produktai būtų gaminami mažinant jų poveikį aplinkai ir skatinant tvarumą.
 • Tvarumas: gaminiai su „Eco Garantie“ ženklu visada atitinka tam tikrus tvarumo kriterijus. Tai apima tokius veiksnius, kaip ekologiškas žaliavų įsigijimas, mažesnis cheminių medžiagų naudojimas, energijos vartojimo efektyvumas ir atsakingas atliekų tvarkymas.
 • Ekologinis ūkininkavimas: „Eco Garantie“ ženklu ant maisto produktų dažnai nurodoma, kad gaminyje naudojamos sudedamosios dalys pagamintos taikant ekologinio ūkininkavimo metodus, kurie paprastai apima sintetinių pesticidų ir trąšų vengimą ir tvaraus ūkininkavimo metodų taikymą.

Svaigi āboli sakrauti uz galda

Kiti ekologiniai ženklai

„Cosmebio“

Cosmebio yra prancūziškas kosmetikos ir asmens priežiūros gaminių ekologinis ženklas, juo sertifikuojami produktai, kuriuose naudojami ekologiški ir natūralūs ingredientai, kartu skatinant prekių ženklinimo ir gamybos praktikos skaidrumą.

„Bio Gro“

„Bio Gro“ yra didžiausias ir labiausiai pripažintas ekologiškas Naujosios Zelandijos sertifikatas. Juo užtikrinama, kad produktai atitiktų griežtus ekologinės ir tvarios gamybos standartus, todėl vartotojams lengviau rinktis ekologiškesnius produktus.

„Ecologo“

„Ecologo“ yra Šiaurės Amerikos ekologinis ženklas, patvirtinantis daugybę produktų, įskaitant maisto produktus. Šis ekologinis ženklas garantuoja, kad gaminiai atitinka griežtus aplinkosaugos kriterijus ir yra tvarus pasirinkimas.

„Oko Test“

„Oko Test“ yra plačiai Europoje pripažintas ekologinis ženklinimas, kuriuo sertifikuojami ekologiški produktai ir garantuojama jų atitiktis griežtiems aplinkosaugos ir kokybės standartams. Tai patikimas ekologinis ženklas, padedantis vartotojams rasti aplinkai nekenksmingus produktus.

„Cosmos Organic“

„Cosmos Organic“ yra tarptautiniu mastu pripažintas ekologiškos ir natūralios kosmetikos standartas. Jo tikslas – suvienodinti įvairių sertifikavimo įstaigų reikalavimus, suteikiant vartotojams visame pasaulyje pripažintą ekologiškos kosmetikos standartą.

„Natrue“

„Natrue“ yra tarptautinis sertifikavimo ženklas, daugiausia susijęs su natūralia ir ekologiška kosmetika bei asmens higienos produktais. „Natrue“ yra ne pelno siekianti organizacija, įsikūrusi Briuselyje, Belgijoje, kurios misija yra propaguoti ir saugoti natūralią ir ekologišką kosmetiką.

Kosmētikas pudelītes uz galda

Ekologiniu ženklinimu pažymėti produktai yra atsakingas ir aplinkai nekenksmingas pasirinkimas

Ekologinis ženklinimas padeda vartotojams tvariai ir etiškai rinktis maisto produktus, kosmetiką ir kitas prekes. Ekologiniai ženklai ir kiti sertifikatai bei ženklinimai, tokie kaip „Ecocert“, „Cruelty-Free“, „ICEA“, „BDIH“, „Eco Garantie“, „Cosmebio“, „Bio Gro“, „Ecologo“, „Oko Test“, „Cosmos Organic“ ir „Cosmos Organic by Ecocert“, „Natrue“ ir kiti ženklai padeda vartotojams visame pasaulyje lengviau atpažinti produktus, atitinkančius jų vertybes, ir skatinti ekologiškesnį bei etiškai atsakingą požiūrį į produktų vartojimą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl būtinas gaminių ekologinis ženklinimas?

Ekologiniu ženklinimu siekiama keleto tikslų. Jis suteikia vartotojams informaciją apie produkto aplinkosaugines ir etines savybes, pavyzdžiui, tvarumą, ekologiškumą ar draugiškumą gyvūnams. Ekologiniai ženklai padeda vartotojams priimti pagrįstus sprendimus, atitinkančius jų vertybes, nesvarbu, ar jie pasisako už aplinkai nekenksmingus gaminius, ar už produktus be žiaurumo, ar už ekologiškus ir natūralius ingredientus.

Kokie yra žinomiausi ekologiniai ženklai?

Žymiausi pasaulyje ekologiniai ženklai yra „Ecocert“, „ICEA“, „BDIH“, „Eco Garantie“, „Cosmebio“, „Bio Gro“, „Ecologo“, „Oko Test“, „Cosmos Organic“ ir „Cosmos Organic by Ecocert“, „Natrue“ ir kt.

Kas yra „Cruelty-Free“?

Ženklą „Cruelty-Free“ galima rasti ant įvairių plataus vartojimo prekių, daugiausia kosmetikos, asmens higienos priemonių ir namų apyvokos prekių. Jis naudojamas norint nurodyti, kad produktas ir jo sudedamosios dalys nebuvo išbandyti su gyvūnais.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui