„Odylique“: 5 žingsnių pagalba jautriai galvos odai

2016-07-08
„Odylique“: 5 žingsnių pagalba jautriai galvos odai

Naujausi tyrimai rodo, kad vidutiniškai net 40% suaugusiųjų turi itin jautrią galvos odą. Tarp jų ne tik tie, kurie apskritai turi jautrią viso kūno odą ar dermatitą, psoriazę, egzemą. Niežulys, dilgčiojimas ir kartais net skausmas, susijęs su jautria galvos oda, gali būti tiesioginis padidėjusios taršos, šilumos, streso, kai kurių vaistų ar netinkamo šampūno rezultatas.

Geriausiai mūsų odą nuo aplinkos poveikio apsaugo nepažeistas natūralus vandens ir riebalų barjeras. Tačiau netinkamai elgiantis su oda, ši apsauga gali būti pažeista. Itin didelę reikšmę turi odos sąlytis su potencialiai dirginančiomis medžiagomis, kurių, deja, yra daugelyje kosmetikos priemonių ir retai pasitaiko kitokių, ko pasekoje pažeidžiama ir galvos oda, ir plaukai.

 „Odylique“, ekologiškos kosmetikos gamintojas, parengė 5 rekomendacijas, kaip turėti sveiką galvos odą ir išpuoselėtus gražius plaukus:

1) Naudokite švelnų, subalansuoto pH šampūną
Besikartojantis ir ilgalaikis plaukų trinkimas su aršiu šampūnu pašalina didžiąją dalį riebalų nuo galvos odos ir pažeidžia plaukų kutikules lygiai taip pat, kaip stipraus prausiklio naudojimas išsausina ir pažeidžia veido ar rankų odą. Kai natūralus odos vandens ir riebalų barjeras yra pažeistas, cheminės medžiagos ir kiti dirgikliai gali prasiskverbti lengviau, dėl ko sudirgsta ir toliau yra dirginama oda. Taigi prasminga vengti šampūnų su žinomais dirgikliais, tokiais kaip sulfatai, sintetiniai kvapai, bei nuo pleiskanų skirtų stiprių priemonių, kurios neretai duoda atvirkštinį rezultatą – dar labiau sudirgina odą, padidina pleiskanojimą ir niežulį. Pasirinkite švelnų šampūną, kurio pagrindinė valanti medžiaga yra pagaminta ne iš naftos, o iš augalų, praturtintą įvairių žolelių ekstraktais bei kondicionuojančiomis medžiagomis, kurios teigiamai veikia odos ir plaukų rūgščių balansą (pH apie 5,5). Jei jūsų galvos oda yra sudirgusi, pabandykite šampūną naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę, gerai išskalaukite ir plovimą pabandykite užbaigti su rūgščiu skalavimo vandeniu (žr. antrą rekomendaciją).
Mes rekomenduojame itin jautriai odai naudoti ekologišką švelnų žolinį šampūną „Odylique“.

2) Neutralizuokite kietą vandenį
Kalkės vandenį daro kietą ir šarminį. Toks vanduo nėra tinkamiausias mūsų odai. Jis sutrikdo natūralią galvos odos rūgščių pusiausvyrą, dėl ko atsiranda lengvesnė cheminių medžiagų ir bakterijų prieiga. Jei gyvenate kieto vandens zonoje, plaukų trinkimą užbaikite skalavimu su rūgščiu vandeniu: į pusę litro vandens įlašinkite kelis lašus obuolių acto ar citrinų sulčių. Sumažės odos niežulys, plaukai labiau blizgės.

3) Retkarčiais trinkite galvą be šampūno
Net ir naudodami švelnų šampūną, pasistenkite juo trinkti rečiau. Tomis dienomis, kai šampūno nenaudojate, pabandykite plaukus plauti tik gausiai nuplaudami juos švariu vandeniu po dušu ir užbaigdami skalavimu su rūgščiu vandeniu (žr. antrą rekomendaciją). Toks būdas švelniai plauna, pašalina prakaitą, atnaujina galvos odą ir plaukus – geras pasirinkimas tomis dienomis, kai šampūno nenaudojate.

4) Atsakingai rinkitės plaukų formavimo ir dažymo priemones
Kodėl patartina naudoti mažiau plaukų formavimo priemonių, yra dvi priežastys. Pirma – šios priemonės dažniausiai nepasižymi ypatingomis odą bei plaukus tausojančiomis savybėmis, o jei dar kartu plaukus džiovinsite karštu oru – bus dar prastesnis duetas. Antra – gali reikėti stipriau plaunančio šampūno, kad visos plaukų formavimo priemonės būtų pašalintos. Todėl verta domėtis plaukų formavimo priemonių sudėtimis ir rinktas natūralias bei ekologiškas.
Taip pat svarbu išsirinkti kuo labiau tausojančius augalinius plaukų dažus. Geriausia augalinius, pvz., chna ir riešutmedžio, kai neturite žilų plaukų, nes pastarųjų tokie nenudažo.
Nepamirškite kartą per savaitę palepinti galvos odos ir plaukų vienos nakties maitinančia kauke iš aliejų.

5) Apsaugokite plaukus ir galvos odą nuo karščio bei saulės
Akivaizdu – skrybėlės dėvejimas yra geriausia apsauga nuo stiprių saulės spindulių, vėjo ir taršos. Tačiau plaukų priežiūros priemonės, kurių sudėtyje yra natūralių antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių augalų, tokių kaip asiūklis, dilgėlės, ramunėlės ir alavijas, taip pat padeda apsaugoti odą bei plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio, apsaugo plaukų spalvą nuo blukimo.
Plaukams geriau leiskite išdžiūti natūraliai ar bent jau sumažinkite karštį džiovinant džiovintuvu.

Kuo ekologiškas šampūnas skiriasi nuo įprastinio, masinės gamybos? „Odylique“ pateikia vaizdingą atsakymą:

Parengta pagal „Odylique“ informaciją.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui