Sostinės „džiungles“ tyrinėjo daugiau nei 100 šeimų!

2024-06-19
Sostinės „džiungles“ tyrinėjo daugiau nei 100 šeimų!

Birželio 16 d. drauge su žygius organizuojančia bendruomene „Mamos žygeivės“, Vilniuje subūrėme daugiau nei 100 aktyvių šeimų į DŽIUNGLIŲ ŽYGĮ. Daugelis nustebo, kad tokias žalias, tankias „džiungles“ turime pačiame Vilniaus mieste – Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje. Šis draustinis – seniausia saugoma teritorija Vilniaus mieste, o keliaujant žygio maršrutu buvo galima išgirsti daugiau nei 50 paukščių rūšių, pamatyti tokius retų rūšių augalus kaip kalninė jonažolė, balandinė žvaigždūnė, daugiametė blizgė tyrinėti gamtą.

„Mamos žygeivės“ pasirūpino, kad vaikams kelionė neprailgtų, tad lietuviškų „džiunglių“ tankmėje jie galėjo išklausyti mini edukacijas apie džiungles, jose gyvenančius gyvūnus, pildyti starto punkte gautus užduočių lapus, o įveikę didžiausias įkalnes sutiko visiems gerai pažįstamą filmukų heroję Vajaną, kuri dovanojo vaikams ekologiškų bananų. Neabejotinai – visi mažieji žygio dalyviai už kantrybę, aktyvumą buvo apdovanoti ne tik prisiminimo diplomais, bet ir ekologiškais MOGLI skanėstais – daugelio vaikučių jau pamėgtais speltų riestainiais, vaisių tyrelėmis, kakaviniais vafliais, kurie saldinami agavų sirupu, „Rabenhorst“ sultimis stipriam imunitetui. Mažieji žygeiviai džiaugėsi skanumynais ir noriai mėgavosi, bandydami atgauti energiją po 5 km kelionės Karoliniškių džiunglėse.

Vaikų pasaulio pažinimas gamtoje – itin svarbus aspektas pagrindiniam šio žygio rėmėjui - Vokietijos prekės ženklui MOGLI (išvertus iš vok. k. tai visiems puikiai pažįstamas Mauglis), gaminančiam biodinaminius ir ekologiškus užkandžius vaikams. Šie užkandžiai itin gardūs, trumpų ir aiškių sudėčių, todėl vertinami ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių. MOGLI užkandžius galima pasiimti ne tik į žygį, žaidimo aikštelę, darželį ar nuotykių kupiną vasaros kelionę. Spalvingos, žaismingos pakuotės, linksmi piešinėliai – Mauglio ir jo draugų nuotykiai džiunglėse – džiugina vaikus, skatina fantaziją ir norą patiems įsitraukti į judrius žaidimus.

MOGLI siekiai ir vizija

  1.  
  2. · Skatinti maitintis subalansuotai, kas patiktų vaikams ir padėtų jiems išsaugoti natūralaus maisto skonio pojūčius;
  3. · Padėti vaikams žaismingai pažinti pasaulį ir skatinti jų kūrybiškumą bei fantaziją;
  4. · Saugoti gamtą ir ją pritraukti arčiau vaikų.

5 MOGLI rekomendacijos, ką veikti su vaikais gamtoje be žaislų ir telefonų

  1.  
  2. 1. Iš gamtos resursų – šakelių, konkorėžių, lapų – pastatykite mažą laivelį.
  3. 2. Gėlėmis ir kita augmenija papuoškite ant lapo nupieštą liūtą.
  4. 3. „Basinėkite” ir leiskite vaikams mažomis pėdutėmis pajausti skirtingus žemės paviršius – akmenis, rasotą žolę, šakeles.
  5. 4. Suraskite iš anksto numatytas gamtos gėrybes – uogas, pušies spyglį, beržo lapą, nendrę ir pan. Ši veikla ne tik skatins pažinimą, bet ir azartą, ieškant vis retesnių gėrybių.
  6. 5. Tapkite architektais ir vien iš gamtos resursų pastatykite ypatingą kaimelį miško mažiausiems vabzdžiams ar gyvūnėliams.

Straipsnio autorė: Agnė Jakubonė

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui