Padovanokime „geresnę sveikatą“ l Tautvilė Šliažaitė

2019-12-02
Padovanokime „geresnę sveikatą“ l Tautvilė Šliažaitė

Jau ne vienerius metus artėjant šventėms mano kalėdinės dovanos tampa vis praktiškesnės ir tokios, kurios būtų naudingos sveikatai. Mano kalėdinių dovanų krepšelyje galima rasti įvairių sveikatai naudingų maisto produktų tokių, kaip itin kokybiškas alyvuogių aliejus, nesaldinta kakava ar Ceilono cinamonas. Visai neseniai pamėgau dovanoti ir kokybiškus maisto papildus, kurie ypač reikalingi vyresnio amžiaus žmonėms. Šį kartą bendradarbiaudama kartu su „Cytoplan“ papildų kompanija, norėčiau aptarti tris papildus, kurie ypač galėtų tikti kalėdinei dovanai.

1.    Jei jūsų šeimos nariai nemėgsta žuvies patiekalų, tikėtina, kad jų mityboje gali trūkti ir sveikatai naudingų Omega-3 riebiųjų rūgščių. Šios riebiosios rūgštys atlieka prieuždegiminę funkciją, yra naudingos mūsų imuninei bei kraujotakos sistemai, odai ir plaukams, smegenų veiklai. Itin svarbu renkantis žuvų taukus, atkreipti dėmesį į jų sudėtį – naudinga rinktis tokius, kurie pagaminti iš mažų žuvyčių, kokie ir yra „Cytoplan“ žuvų taukai.

2.    Vitamino D tyrimas yra vienas dažniausių, kuriuos atlieku savo praktikoje. Pastebėjau, kad jo trūkumas itin dažnas Lietuvoje. Vitamino D trūkumas gali neigiamai veikti mūsų imuninę sistemą ir kaulų sveikatą. Deja, didžiausios rizikos grupėje yra besilaukiančios moterys ir vyresnio amžiaus žmonės. Nedidelę vitamino D dozę būtų naudinga vartoti profilaktiškai žiemos metu, o esant trūkumui rinktis papildą, su kuriuo gauname didesnę vitamino D dozę.

3.    Žiemos laikotarpiu labai naudinga turėti vitamino C, kuris naudingas mūsų imuninei sistemai, odos būklei ir nervų sistemai. Pastebėta, kad vitamino C vartojimas pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, gali padėti sumažinti sirgimo laiką ir sunkumą. Būtent dėl šios priežasties naudinga visada namuose turėti vitamino C papildą kartu su bioflavanoidais, kurie padeda vitamino C įsisavinimui.

Autorė: Natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui