V. Macijauskienė: kuo vertinga mityba be glitimo

2024-05-06
V. Macijauskienė: kuo vertinga mityba be glitimo

Šį mėnesį dedikuojame mitybai be glitimo, kurios produktus dėl vienų ar kitų priežasčių atranda vis daugiau žmonių. Pastebime, kad juos, kaip sveikatai palankesnes alternatyvas renkasi vis daugiau žmonių - net ir tų, kuriems nėra celiakijos ar glitimo netoleravimo. Atsižvelgdami į augančią paklausą, LIVIN parduotuvių asortimentą nuolat pildome produktais be glitimo siekdami užtikrinti kuo didesnę jų įvairovę. Savo įžvalgomis apie mitybą be glitimo pakvietėme pasidalinti LIVIN ambasadorę funkcinės mitybos ekspertę Viktoriją Macijauskienę.

Baltijos šalyse pastebimai išaugo produktų be glitimo prieinamumas ir vartojimas. Ir tai yra džiugu, nes kai kuriems asmenims iš tiesų būtina pasiūlyti alternatyvių produktų be glitimo dėl medicininių priežasčių, pavyzdžiui, celiakijos ar neceliakinio jautrumo glitimui. Pastarąjį nustatyti tyrimais neįmanoma, tačiau po glitimo atsisakymo žmogaus nebekamuoja pilvo pūtimas, viduriavimas, galvos skausmai ir stiprus nuovargis.

Savo praktikoje visiems asmenims, sergantiems autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip reumatoidinis artritas ar Hašimoto tiroiditas, rekomenduoju vengti glitimo. Manoma, kad viena iš sąlygų autoimuninei ligai vystytis yra pralaidus žarnynas. Nors glitimas yra ne vienintelė pralaidaus žarnyno priežastis, vis daugiau tyrimų rodo, kad jis gali padidinti žarnyno pralaidumą ir stabdyti gijimą. Didžioji dalis žmonių, sergančių autoimunininėmis ligomis, atsisakę glitimo turinčių produktų džiaugiasi pagerėjusiais ligos simptomais. Svarbu atkreipti dėmesį, kad produktas paženklintas užrašu „be glitimo“, dar nereiškia, kad jis savaime yra sveikas ir tinkamas.

Eksperimentuokite su įvairiais grūdais, pavyzdžiui, kvinoja, amarantu, grikiais, soromis, kokybiškais makaronais iš jų, taip pat alternatyviais miltais, pavyzdžiui, migdolų ir kokosų miltais. Atkreipkite dėmesį į ženklinimą ir sertifikavimą, ieškokite simbolių, kad įsitikintumėte, jog jie atitinka griežtus standartus be glitimo ir yra mažesnė tikimybė, kad perdirbimo metu bus jo pėdsakų. Jei nesate tikri, kokius produktus be glitimo rinktis arba kaip laikytis subalansuotos mitybos be glitimo, pasikonsultuokite su dietologu, kuris, atsižvelgs į jūsų individualius poreikius ir pageidavimus.

Tinklaraštininkė D. Ramoškaitė: „Mityba be glitimo man reiškia rūpestį savo kūnu“

LIVIN maisto kategorijos ambasadorė tinklaraštininkė Dovilė Ramoškaitė „Be dietų“ atskleidžia, kad mityba be glitimo jai reiškia rūpestį savo kūnu. „Pradėjau jos laikytis dėl autoimuninės skydliaukės ligos ir, esu tikra, kad tai buvo vienas svarbių įrankių ją suvaldant. Žinoma, nesu šventa. Nutinka didžiosios metų šventės, gimtadieniai ar tiesiog silpnumo akimirkos ir miltinių gaminių retkarčiais paragauju. Tačiau kasdienybėje geriausiai jaučiuosi, kai jų nėra. Ypač, kad šiais laikais taip lengva rasti sveikesnių alternatyvų. LIVIN parduotuvėse jas perku jau daug metų,“ – pasakoja D. Ramoškaitė. Jos mėgstamiausi produktai - įvairūs riešutų miltai ir natūralūs riešutų kremai, kuriais taip lengva improvizuoti kuriant tiek saldžius, tiek nesaldžius receptus, įvairias tradicinių kepinių alternatyvas. „Taip pat esu didžiulė kokybiško juodo šokolado mylėtoja - man tai pats pačiausias desertas, o LIVIN turi fantastišką asortimentą. Retai palieku parduotuvę be bent vienos plytelės kuprinėje,“ – savo apsipirkimų ypatumus vardina tinklaraštininkė.

 

Kviečiame išbandyti D. Ramoškaitės gardžios citrininės tartos be glitimo receptą.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui