Veganams

Čiavanprašas

500 g
9,94 €
Rasti parduotuvėje Rasti parduotuvėje
delivery logo
Nemokamas pristatymas per kurjerį ar į paštomatą visoje Lietuvoje perkant už 20€ ar daugiau, perkant iki 20€ - 2.99€
ziticity logo
Greitasis pristatymas Vilniuje, rytoj - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€
ziticity logo
Greitasis pristatymas Kaune, rytoj - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€
ziticity logo
Greitasis pristatymas Klaipėdoje, rytoj - 1.99€ perkant už 49€ ir daugiau, perkant iki 49€ - 3.99€

Apie prekę

Čiavanprašas – aštraus skonio džemas, tradicinis ajurvedinis augalų mišinys, pagamintas pagal autentišką receptą net iš 43 ingredientų.

Čiavanprašas – Chayavanprasha – vienas garsiausių ajurvedinių produktų. Jo pavadinimas siejamas su išminčiaus asketo Chayavan vardu. Išminčius meditavo miške po medžiu, kai ant jo nugriuvo užrištomis akimis slėpynių žaidžianti karaliaus dukra. Ji nesuprato, kad tai svetimas žmogus ir papuošė jam plaukus gėlių vainiku. Po tokio nepatogaus įvykio karalius pareikalavo, kad senasis išminčius vestų jo dukterį (pagal tradiciją moterį gali paliesti tik vienas vyras jos gyvenime). Išminčius sukūrė čiavanprašo mišinį ir du mėnesius valgė tik jį. Taip jis atgavo jaunystę ir seksualinį gyvybingumą.

Tradicinis čiavanprašas gaminamas iš vieno seniausių Žemėje žinomų vaisų agrastinio lapainio (amalaki, amla; lot. Emblica officinalis, Phyllanthus emblica) ir maždaug dar 30-50 augalų. Pirmasis žinomas užrašytas čiavanprašo receptas randamas daugiau nei 2000 m. senumo ajurvedos tekstuose.

Čiavanprašą rekomenduojama vartoti po 1-2 arbatinius šaukštelius (5-10 g) prieš pusryčius ir prieš miegą. Galima valgyti užsigeriant vandeniu, pienu ar sultimis arba vartoti kaip gėrimą, ištirpdžius jį skystyje; arba tepti ant duonos. Geriausia gerti kartu su šiltu pienu, nes taip organizmas jį lengviausiai įsisavina.

ES sveikatos institucijos nerekomenduoja vartoti čiavanprašo sergantiems diabetu, turintiems viršsvorio, vaikams, nėščiosioms ir maitinančioms. Ajurvedoje šio produkto apribojimai vaikams ir maitinančioms netaikomi. Reikia turėti omenyje, kad džemo skonis aštrokas ir specifinis.

Laikyti vėsioje sausoje vietoje. Atidarytą suvartoti per 10 savaičių.

Kita informacija

Amalaki (agrastinio lapainio) vaisius yra tik 2.5 cm skersmens, tačiau vitamino C jame daugiau, nei keturiuose apelsinuose. Laikoma, kad 100 g šviežių laukinio amalaki vaisių yra bent 700 mg vitamino C (rekomenduojama vitamino C paros norma yra 80 mg). Čiavanprašas gaminamas iš džiovintų amalaki vaisių. Vaisius džiovinant vitamino C kiekis tik didėja, tad 700 mg/100 g yra apatinė šio vitamino kiekio riba. Vitamino C kiekis džiovintuose amalaki vaisiuose gali siekti net iki 5000 mg/100 g.

Daugiau apie čiavanprašą ir amalaki:
- (angliškai) Amla: the Ayurvedic wonder
- (angliškai) Wonderful Amla Fruit

UAB „Bio Sala“ neatsako už šiose nuorodose esantį informacijos turinį.

Gamintojas

„Dabur“ yra vienas didžiausių Indijos ajurvedinių vaistų gamintojas.

Prekės ženklo šalis:
Jungtiniai Arabų Emiratai
Prekės kodas: PP06
EAN kodas: 502249620500
Čiavanprašas
500 g

Čiavanprašas

9,94 €

Panašios Panašios prekės

leaf
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite -10% nuolaidą kitam apsipirkimui