„Criollo”- archainė, viena rečiausių, labiausiai nykstančių ir parazitų mėgstama kakavos rūšis, kad išsaugoti šį gamtos kūrinį ji auginama mažuose, etiškuose šeimos ūkiuose.
Tinka veganams, be glitimo, be cukraus (sudėtyje yra natūralių cukrų).
Paruošimas (250 ml puodeliui) : sudėti kakavą (20 g. – 30 g.), norimus prieskonius (cinamoną, imbierą, kardamoną, čili, timūro uogą) ir mėgstamus natūralius saldiklius į maišytuvą. Tuomet užpilti virintu, atvėsintu iki 75 C laipsnių vandeniu, ir viską suplakti.
Kakavos masė gaminama įvairių formų pvz.: gėlytės, drugelio.
Šiuo metu pasaulis kakavą atranda naujai. Unikalios jos savybės ne veltui aukštinamos nuo senų laikų, kuomet šis gėrimas buvo prieinamas tik aukščiausiam luomui. „Ananda cacao“ kūrėjus, beieškant unikalios kakavos, gyvenimas nuvedė net į Peru. Ten jie atrado archainę „Criollo“ kakavos rūšį, kuri sudaro vos 3% visos kakavos produkcijos.
Šios kakavos pupelės auginamos tvariuose, etiškuose ūkiuose, fermentuojamos ir išdžiovinamos saulėje. Viskas daroma rankomis su meile ir pagarba. Kakavai išgauti nenaudojama aukšta temperatūra, kas išsaugo gerąsias kakavos savybes.
Meilė kakavai „Ananda cacao“ kūrėjus įkvėpė įkurti pirmuosius Lietuvoje Kakavos Namus.
Sudedamosios dalys – kakavos masė iš 100 % „Criollo“ kakavos pupelių.