Būk savimi – LIVIN rasi visko, ko gali prireikti įvairiausioms mityboms

2021-06-01
Būk savimi – LIVIN rasi visko, ko gali prireikti įvairiausioms mityboms

Šiais laikais galime būti dėkingi už galimybę rinktis. Skirtingų mitybos teorijų ir pačių maisto produktų įvairovė tokia didelė, jog nenuostabu, kad ne viskas vienareikšmiai tinka visiems. Tačiau puiku tai, kad galime patys spręsti ir pasirinkti maitintis taip, kaip geriausia mūsų organizmui – juk mes visi unikalūs.

Skirtingų mitybos teorijų šalininkų nuomonės dažnai išsiskiria, tačiau, kad ir kokios mitybos principų besilaikytumėte, svariausia – rinktis kokybišką maistą. Tuo neabejoja ir mūsų kalbintos viešumoje žinomos bei savo socialiniuose tinkluose apie mitybos patirtis aktyviai kalbančios moterys. Jos visos vadovaujasi skirtingos mitybos teorijomis, tačiau visų pirkinių krepšeliuose dominuoja kokybiški, aukštos maistinės vertės ir neperdirbti produktai. Po plačiu LIVIN „stogu“ telpa visi – čia Tu gali būti savimi.

„Esu visavalgė ir savęs nevaržau jokiomis dietomis jau daugiau nei 6 metus. Tai buvo geriausias mano sprendimas! Man maistas yra vienas iš didžiausių malonumų, todėl nieko neišbraukiu iš savo raciono, bet visada atkreipiu dėmesį į produktų kokybę: pirmenybę teikiu ekologiškiems maisto produktams arba vietinei lietuviškai produkcijai. Gal vizualiai ir neatskirsite, kuris produktas buvo augintas ekologiškai ir su meile, o kuris ne, bet skonis tikrai neapgaus – skirtumas didelis. Su laiku norisi grįžti prie natūralumo ir to, ką randame gamtoje arba užauginame patys.

Nieko neišbraukti iš savo mitybos raciono pasirinkau ne atsitiktinai – valgydama viską jaučiuosi laiminga, atsipalaidavusi, nejaučiu vidinės įtampos. Nesipykstant su maistu ateina natūralus suvokimas, ką ir kaip valgyti, kad pasiektum tam tikrų savo užsibrėžtų tikslų.“, – maisto tinklaraščio „Skaniai sveikai“ autorė Aušra Petronienė.

Vegane tapau prieš 4 metus dėl sveikatos priežasčių – juk jokia ne paslaptis, kad taisyklinga mityba yra kelias į mūsų gerą savijautą. Taip pat džiugina ir tai, kad atsisakius gyvūninės kilmės produktų prisidedu prie žemės tausojimo, užkertu kelią gyvūnų išnaudojimui.

Nusprendusi tapti vegane niekada nesižvalgiau atgal, nes iškart tenkino rezultatai. Sustiprėjo imunitetas, nustojau sirgti sezoninėmis ligomis, išnyko mažakraujystė, o kraujo tyrimai niekada nebuvo tokie puikūs.

Labiausiai vertinu šią mitybą iš sportinės pusės dėl greito organizmo atsistatymo tiek po treniruočių, tiek po traumų. Nuo veganizmo pradžios priaugau 10 kg, dalyvavau Lietuvos fitneso varžybose, šiuo metu pradėjau ruoštis jau ir naujam sezonui. Taip pat lankau daug energijos ir fizinio pasiruošimo reikalaujančias šokių treniruotes. Jei ne ši mityba, manau, tikrai nebūčiau pasiekusi tokių puikių rezultatų, kokius esu pasiekusi šiandien.“, – veganiškos mitybos ir sporto tinklaraštininkė Deimantė Šiaulytė.

Ketogeninė mityba mano gyvenime atsirado beieškant alternatyvių būdų išvyti užsitęsusius lėtinius uždegimus ir kitas sveikatos problemas, atsiradusias dėl intensyvaus gyvenimo tempo, stresų ir per didelio cukraus kiekio mityboje.

Geriausios naudos, kurias pastebėjau tik pradėjusi laikytis keto mitybos principų, buvo šios: po pirmųjų dviejų savaičių dingo migrena, po 4-5 atsitraukė uždegimai, per du mėnesius ištirpo 10 kg viršsvorio, kurį jau buvau spėjusi priimti kaip savo neatsiejamą dalį. O dar ir protas fantastiškai susitelkia ir dėl to gebu išlaikyti maksimalų dėmesį detalėms visą darbo dieną!

Šiandien, praėjus kone pusantrų keto metų, galiu drąsiai sakyti, kad nebenorėčiau grįžti prie „tradicinės“ daugiaangliavandenės mitybos. Labai vertinu tai, kaip gerai kasdien jaučiuosi, o varžyti savęs praktiškai netenka – kasdien valgau gardžiai ir soti būnu visą dieną su gerokai mažesniu maisto kiekiu nei anksčiau.

Esu tikra – jei aplinkiniams nepasakyčiau, kad laikausi ketogeninės mitybos, jie to net nepastebėtų. Juk kam gali kelti įtarimų pietų lėkštė su mėsa ar žuvimi, sauja daržovių, aplietų alyvuogių aliejumi ar keliais brandinto sūrio gabalėliais?“, – keto maisto tinklaraščio „yes it‘s keto“ autorė Simona Laiconaitė.

„Su naujais mitybos įpročiais susipažinau ne pačiomis draugiškiausiomis aplinkybėmis – dukrytę užklupo stipri alergija maistui ir teko dėl jos sveikatos pernakt atsisakyti daugelio įprastais laikytų maisto produktų. Jau antri metai mūsų šeimos mityboje viskas be didžiųjų alergenų: pieno produktų, kiaušinių, kviečių. Šių produktų savo šeimos mityboje nenaudojame jau ne tik dėl to, kad taip „liepia“ alergija maistui, bet ir todėl, kad sveikesni mitybos įpročiai jau tapo gyvenimo būdu.

Kodėl teigiu „sveikesni“? Nors pati visada maniau, kad valgyti galiu viską, visgi atsisakius minėtų produktų dingo nemažai nemalonių pojūčių organizme, kuriuos anksčiau laikiau gana normaliais reiškiniais, atsirado nuolatinis lengvumo jausmas, oda tapo skaistesnė. Nebūtinai dėl to kaltinčiau būtent pieno produktus, kviečius ar kiaušinius, bet jų atsisakymas kartu paskatino paieškoti ir daugiau organizmui naudingų, sveikesnių alternatyvų bei atrasti iki tol nenaudotų produktų, su tikslu, kad racionas išliktų įvairus ir maistingas, o meniu namuose – kupinas pasirinkimų. Drąsiai sakau – norint atrasti, nereikia bijoti kažko ir prarasti.“, – maisto tinklaraščio „Viskas BE“ autorė Joana Šaulienė.

„Prieš porą mėnesių pasidariau maisto netoleravimo tyrimą ir, pasirodo, netoleruoju daugelio produktų, kuriuos iki šiol valgiau. Tarp jų – ir produktų su glitimu. Iš tiesų jau daug metų mane kankino pastovus pilvo pūtimas, nemalonus jausmas suvalgius tam tikrų maisto produktų, tokių kaip duona, makaronai. Taip pat jau nuo paauglystės kankinanti problema – nugaros bėrimai, odą nuolat niežėdavo ir net skaudėdavo.

Kai atsisakiau kviečių, miežių ir kitų produktų, kuriuose yra glitimo, iškart pastebėjau pokyčius. Nugaros oda susitvarkė, pilvas ramus, nebejaučiu nemalonių simptomų. Jaučiuosi daug geriau! Neįtikėtina, ką daro sveikesnė, subalansuota ir man asmeniškai pritaikyta mityba. Bet prisipažinsiu, atsisakyti produktų, kuriuos mėgau ir valgiau daugelį metų, buvo labai sunku. Iki dabar tenka kovoti su savimi ir pagundomis, tačiau smagu, kad šiuolaikiniame pasaulyje yra pilna alternatyvų, kurios leidžia valgyti taip pat, o kartais net ir skanesnį maistą, neturintį sudėtyje glitimo.“, – „Baby Blog“ apžvalgų tinklaraštininkė, renginių organizatorė Sotera Bernatonienė.

„Pridėtinio cukraus nevartoju jau apie 10 metų, visuomet rekomenduoju jo atsisakyti ir savo pacientams. Kuo daugiau valgome pridėtinio cukraus, tuo lengviau pie jo priprantame ir tuo daugiau jo norime. Pridėtinis cukrus sutrikdo net ir sveiką žarnyno terpę – labiausiai dėl to, kad sutrinka trapi gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra. Taip pat cukrus sužadina organizme uždegimą ir, žinoma, labai kenkia dantims!

Atsisakyti pridėtinio cukraus iš pradžių nebuvo lengva, tačiau jo nevartojant padidėjo energijos lygis ir pagerėjo gebėjimas susikaupti, nukrito keli kilogramai ir sumažėjo veido bėrimai. Dabar tai tapo kasdienybe ir maistas su pridėtiniu cukrumi man tiesiog yra per saldus.“, – burnos higienistė-odontologė Giedrė Morkūnaitė.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui