Jūsų kūnui ir namams – ekologiškas obuolių sidro actas iš „Raw Health“

2021-05-07
Jūsų kūnui ir namams – ekologiškas obuolių sidro actas iš „Raw Health“

Obuolių sidro actas gaminamas iš suraugintų obuolių. Įprastai parduotuvėse prieinamas obuolių actas yra filtruojamas jį kaitinant iki aukštos temperatūros vien tam, kad taptų skaidrios gintarinės spalvos ir patraukliai atrodytų parduotuvės lentynose. Po tokio proceso actas neišvengiamai netenka savo nuosėdų, iš jo pašalinama acto „motina“ (mielės, naudojamos actui gaminti), taigi ir visi vertingi fermentai, mineralai ir kitos substancijos.

Priešingai įprastiniam actui, ekologiškas nefiltruotas obuolių sidro actas iš „Raw Health“ nėra kaitinamas iki aukštesnės nei 36°C temperatūros, nepasterizuojamas ir vertinamas dėl savo gaivaus skonio. Jame yra išlikusios visos naudingosios acto medžiagos. Nors iš pažiūros acto „motina“ primena dumblį ar grybą, tai yra vertingiausia acto dalis ir ji yra išlaikyta „Raw Health“ obuolių sidro acte.

Rūgščių ir šarmų pusiausvyrą balansuojantis gėrimas: šį gėrimą geriausia vartoti ryte prieš maistą, tuščiu skrandžiu, 2 valg. š. acto (30 ml) atskiesti su stikline vandens. Papildomai rekomenduojama įsidėti 1-2 arb. š. medaus.

Nors obuolių sidro actas gali pasireikšti daugybe teigiamų poveikių, reguliarus jo vartojimas gali paveikti dantų emalį, dėl ko po sidro acto gėrimo rekomenduojama išsiskalauti burną.

Receptas pradedantiesiems: pradėkite dieną su gaiviu medaus ir citrinų gėrimu. 1 valg. š. obuolių sidro acto sumaišykite su 1 arb. š. medaus, ¼ didelės citrinos sulčių ir 50 ml šilto vandens.

Maisto gamyboje obuolių sidro actas pasižymi sodriu natūralių obuolių skoniu, dėl ko itin rekomenduojamas gaminant įvairiausius patiekalus. Pilkite jo į salotas, padažus, sriubas, vaisių glotnučius ir kitus patiekalus, gaminkite naminį majonezą ar garstyčias. Skanų salotų užpilą pasigaminsite sumaišę aliejų, druską, mėgstamus prieskonius ir obuolių sidro actą. Jeigu norite acto įpilti į karštuosius patiekalus, rekomenduojama palaukti, kol patiekalas kiek atvės.

Obuolių sidro actas ir grožis

Dėl didelio rūgštingumo obuolių sidro actas normalizuoja galvos odos pH pusiausvyrą, gali padėti esant odos grybeliui, bakterijoms, bėrimams. Tobulai tinka plaukų perskalavimams po zero waste kietųjų muilų, atliekančių šampūno funkcijas.
Naudojimas: norėdami plaukams suteikti blizgesio, obuolių sidro actą naudokite kaip kondicionierių. 2 valg. š. acto (30 ml) sumaišykite su 1 stikline (240 ml) vandens.

Veido priežiūroje šis actas naudojamas kaip tonikas.
Naudojimas: 1 arb. š. obuolių sidro acto įmaišykite į 2 stiklines vandens.

Taip pat gali padėti neutralizuoti nemalonų pėdų kvapą.
Naudojimas: 1 stiklinę obuolių sidro acto įpilkite į 4 stiklines vandens ir pamirkykite pėdas.

Obuolių sidro actas namų valymui ir priežiūrai

Pasiruoškite paprastą mišinį: ½ stiklinės acto sumaišykite su 1 stikline vandens. Šis kokteilis taps universalia priemone Jūsų namams valyti. Juo taip pat galite plauti vaisius ir daržoves, valyti įvairius paviršius. Acto ir vandens mišinys yra kur kas draugiškesnis aplinkai už daugelį įprastai naudojamų valiklių ir ploviklių.

Daugiau apie obuolių sidro acto naudą kviečiame skaityti mokslinį straipsnį >

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui