Mitybos specialistė: naudingos sulčių savybės, kurių nežinojai!

2024-04-08
Mitybos specialistė: naudingos sulčių savybės, kurių nežinojai!

Įrodyta, kad vaisių, uogų, daržovių sultys yra ne tik skanus gėrimas, tačiau ir vertingas maisto produktas bei gydomoji priemonė. Apie 90 % sulčių sudaro vanduo, kuris greitina medžiagų apykaitą ir aktyvina skrandžio bei žarnyno veiklą. Sultyse esanti gliukozė ir fruktozė suteikia jėgų, o organinės rūgštys gali teigiamai veikti žarnyno peristaltiką, virškinimo sistemos veiklą. „Sultis reikėtų gerti lėtai, mažais gurkšneliais – taip organizmas geriau įsisavins jose esančias naudingas medžiagas. O svarbiausia, norint gauti maksimaliai naudos – sultys turi būti ypač kokybiškos,“ – pataria mitybos specialistė Marina Liepis.

Burokėlių sultys - sveikos gyvensenos entuziastų atradimas

Burokėlių sultys itin vertinamos sveikos gyvensenos entuziastų. Jose gausu kalio, kuris padeda palaikyti normalią nervų sistemos ir raumenų veiklą, padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Burokėlių sultis rekomenduojama vartoti, kuomet kamuoja stresas, nerimas, kenčiama nuo nemigos. Burokėlių sultis ypač pamėgę sportininkai - moksliškai įrodyta, kad burokėlių sultys padidina ištvermę ir leidžia raumenims „taupyti“ energiją. „Rabenhorst“ ekologiškos burokėlių sultys yra pelnę auksinį DLG medalį. DLG – didžiausias Europoje nepriklausomas testavimo centras, tikrinantis vaisių ir daržovių sultis bei gėrimus, jų cheminę mikrobiologinę sudėtį. Atliekami ekspertų sensoriniai vertinimai, mikrobiologiniai ir cheminiai – fiziniai tyrimai.

Vyšnių sultys - geresnis miegas be vaistų

Vyšnių sultys gali padėti norint pagerinti nuotaiką, miego kokybę, nes tai puikus triptofano ir melatonino šaltinis.  Mokslininkai iš JAV Luizianos valstijos universiteto atliko bandymą su nemigos kamuojamais vyresnio amžiaus asmenimis. Jiems dvi savaites du kartus per dieną buvo duodama gerti vyšnių sulčių. Vėliau dvi savaites jie sulčių negėrė, o dar dvi savaites gėrė placebo efektą turėjusį gėrimą. Lyginant su pastaruoju gėrimu, gerdami vyšnių sulčių eksperimento dalyviai kiekvieną naktį miegojo vidutiniškai 84 minutėmis ilgiau. Vyšnių sultys yra natūralus miego hormonu vadinamo melatonino ir amino rūgšties triptofano šaltinis. Vienas iš tyrimo autorių mokslininkas F. L. Greenway teigia, kad vyšnių sultys yra saugesnis būdas pagerinti miego kokybę nevartojant vaistų, kurie turi daug šalutinių poveikių. Svarbu įvertinti, kad aplinkos bei auginimo technologijos faktoriai gali įtakoti vyšniose esančių maistinių ir fito medžiagų kompoziciją bei koncentraciją, todėl sveikatai palankios ir naudingos sultys, yra spaudžiamos tik iš ekologiškai auginamų uogų. „Rabenhost“ sultys užtikrina 100% kokybę ir naudą.

Spanguolių sultys - maistinių medžiagų ir antioksidantų šaltinis

Spanguolės yra vienas iš sveikiausių maisto produktų dėl jose esančio didelio maistinių medžiagų ir antioksidantų kiekio. Spanguolių sulčių gydomosios savybės pripažįstamos jau šimtmečius, nes tai - viena geriausiai žinomų natūralių priemonių šlapimo takų infekcijų prevencijai, o taip pat ir gydymo periodui šalia kitų gydytojų paskirtų medikamentinių priemonių. Tam, kad iš spanguolių sulčių būtų gaunama didžiausia nauda, geriausia rinktis ne iš koncentrato pagamintas sultis. Be to, svarbu kad jose nebūtų pridėtinio cukraus.

„Rabenhorst“ – tikrų sulčių gamintojas iš Vokietijos, jas spausti pradėjęs daugiau nei prieš 200 metų, ekologiškas – nuo 1969 metų. Sultys spaudžiamos tik iš šviežių vaisių ir daržovių, o negaminamos iš koncentrato, kaip įprasta. Jų įvairovė didžiulė – nuo egzotiškų goji, granatų ir malpigijų (acerola) iki gerai pažįstamų spanguolių, burokėlių. Išbandyk ir atrask ne tik gerą sulčių skonį, bet ir naudą savo sveikatai!

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui