Skalbimo ženklai: kaip juos suprasti ir kodėl jie tokie svarbūs?

2024-07-05
Skalbimo ženklai: kaip juos suprasti ir kodėl jie tokie svarbūs?

Įsigiję naujus drabužius dažniausiai skubame juos derinti prie spintoje jau įsikūrusių drabužių, žavimės jų spalvomis bei stiliais, tačiau gana retai pasidomine etiketėse pateikta informacija dėl skalbimo, džiovinimo, lyginimo ir kitos priežiūros. Drabužių etiketės su šiais skalbimo ženklais dažnai atrodo kaip sudėtingai užšifruotas kodas, kurį kiekvienas mūsų turėtų spręsti dar prieš pirmąjį skalbimą, tačiau žinant keletą elementarių dalykų, šių nurodymų analizė tikrai neužtruks. Svarbu žinoti, kad šie simboliai yra labai svarbūs, nes nurodo, kaip tinkamai prižiūrėti drabužius, kad jie tarnautų ilgiau ir išlaikytų savo išvaizdą. Susipažinkime su populiariausiais skalbimo ženklais – tegul kitas skalbimas būna paprastesnis!

Dažniausiai etiketėse matomi skalbimo ženklai

Skalbimo nurodymai etiketėse dažniausiai vaizduojami naudojant skalbimo indo simbolį. Jeigu etiketėje parodytas tik jis, drabužį galima skalbti mašina, tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, ar ant šio indo nėra papildomų nurodymų, kurie gali būti tokie: Ant skalbimo indo nupiešta ranka – drabužį rekomenduojama skalbti tik rankomis, nubrauktas skalbimo indas – drabužio skalbti nederėtų, jį galima išvėdinti gryname ore. Pabrauktas skalbimo indas – skalbdamas drabužį naudok švelnų režimą. Jeigu po indu matai du brūkšnelius – naudok patį švelniausią skalbimo mašinos režimą. Skalbimo indas su skaičiumi – drabužį skalbk ne aukštesnėje nei nurodytoje temperatūroje.

Skalbimo indas su taškeliu – jeigu ant indo matai vieną taškelį, skalbk ne aukštesnėje nei 30° C temperatūroje. Kuo daugiau taškelių matai, tuo didesnėje temperatūroje galima skalbti drabužį, tačiau visada rekomenduojama nesirinkti aukščiausios galimos temperatūros – taip apsaugosi audinį nuo galimo išblukimo ar susitraukimo. Paltų bei kitų viršutinių drabužių ar specialios paskirties rūbų etiketėse gali rasti ir sauso valymo simbolį, kuris dažniausiai vaizduojamas tuščiaviduriu apskritimu. Jei šis nenubrauktas – gali kreiptis į profesionalią valyklą dėl sauso valymo paslaugos, tačiau jei matai nubrauktą simbolį – apsiribok vėdinimu ir švelniu valymu rankomis.

Balinimas etiketėse dažnai vaizduojamas trikampio ženklu, o variacijos gali būti šios: Trikampis – drabužį gali balinti, nubrauktas trikampis – drabužio balinti negalima, dryžuotas trikampis – drabužio negalima balinti chloru. Tokiu atveju rinkis natūralias balinimo priemones su aktyvuotu deguonimi – taip nepakenksi audiniui ir išsaugosi nepriekaištingą jo išvaizdą.

Džiovinimas drabužių etiketėse vaizduojamas kvadrato simboliu, kuris primena džiovyklę. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios papildomos funkcijos atspindimos šiame simbolyje: Kvadratas su tuščiaviduriu apskritimu viduje – drabužį gali džiovinti džiovyklėje, nubrauktas kvadratas su tuščiaviduriu apskritimu viduje – nedžiovink drabužio džiovyklėje. Kvadratas su lanku viršuje – išskalbtą drabužį džiovink tik pakabintą, o tuo tarpu kvadratas su brūkšniu – išskalbtą drabužį džiovik patiestą. Toks džiovinimas dažnai rekomenduojamas minkštiems, storesnio audinio megztiniams, kad šie neišsitampytų. Kvadratas dryžuotu viršutiniu kairiuoju kampu – drabužį rekomenduojama džiovinti pavėsyje. Ši rekomendacija gali būti taikoma tamsesniems rūbams, kurie nuo tiesioginės saulės šviesos gali nublukti ar susitraukti.

Kvadratas su tašku – gali džiovinti džiovyklėje, tačiau naudok žemą temperatūrą. Jei matai daugiau nei vieną tašką, gali taikyti didesnę temperatūrą, kvadratas su pilnaviduriu apskritimu viduje – drabužį džiovink pasitelkdamas šalto oro funkciją. Pabrauktas kvadratas su tuščiaviduriu apskritimu viduje – drabužį gali džiovinti džiovyklėje, tačiau naudok švelnų režimą su mažesniu apsisukimų skaičiumi. Kuo daugiau brūkšnių po kvadratu, tuo švelnesnį režimą rekomenduojama rinktis. Nubrauktas gręžiamo drabužio simbolis – negalima gręžti skalbiamo drabužio. Išjunk gręžimo funkciją skalbyklėje prieš pradėdamas skalbimą.

Lyginimo instrukcijos pateikiamos lygintuvo simboliu, čia, žinoma, aktualiausia yra temperatūra: Lygintuvas su vienu tašku – gali drabužį lyginti tik žemoje temperatūroje, rinkis pirmąjį karščio lygį, o lygintuvas su dviem taškais – gali drabužį lyginti vidutinėje temperatūroje, rinkis antrąjį karščio lygį. Lygintuvas su trimis taškais – gali drabužį lyginti aukštoje temperatūroje, rinkis trečiąjį karščio lygį. Nubrauktas lygintuvas – nelygink drabužio, tuo tarpu nubrauktos dvi vertikalios linijos po lygintuvu – drabužį gali lyginti, tačiau nenaudok garų funkcijos.

Kaip išmokti skalbimo ženklus?

Tiesa tokia, kad drabužių etiketėse simboliai gali skirtis, be to, jų išties yra nemažai, todėl gali kilti sunkumų juos įsimenant. Šiandien gausu interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių, kurios padeda iššifruoti šiuos ženklus. Naudodamasis jomis, gali greitai ir paprastai suprasti tai, ką tau nori pasakyti naujo drabužio etiketė. Tiesa, kai kuriems žmonėms yra patogiau atsispausdinti simbolių reikšmes arba naudoti lipdukus, kuriuos galima priklijuoti netoli skalbinių krepšio ar mašinos, kad visada turėtų reikalingą informaciją po ranka. Kad ir kurį būdą pasirinktum, atmink, kad kuo daugiau skalbsi, tuo geriau suprasi, ką reiškia kiekvienas simbolis. Pradėk nuo mažų žingsnių ir laikykis etiketės instrukcijų – tai padės įgauti patirties.

Kodėl svarbu laikytis etiketėje nurodytų instrukcijų?

Laikydamasis skalbimo ženklų užtikrinsi, kad tavo drabužiai ilgiau išliktų puikios būklės. Tai padės išvengti dažymo, susitraukimo, deformacijos ir kitų galimų problemų, kurios gali atsirasti dėl netinkamos priežiūros. Be to, tinkama drabužių priežiūra prisideda prie tvarumo, nes rečiau keisi drabužius, taupysi išteklius ir sumažinsi poveikį aplinkai. Skalbimo ženklai yra neatsiejama drabužių priežiūros dalis. Nors iš pradžių gali atrodyti kiek sudėtinga juos suprasti, skyrus šiek tiek laiko, visus simbolius neabejotinai žinosi mintinai. Tai leis tau geriau prižiūrėti savo drabužius ir išlaikyti juos puikios būklės ilgą laiką. Prisimink, kad kiekvienas simbolis yra skirtas tam, kad padėtų tau rūpintis savo drabužiais, todėl svarbu juos pažinti ir laikytis jų nurodymų.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui