Sveikatos entuziastai švenčia ekologišką rugsėjį | LIVIN

2023-10-05
Sveikatos entuziastai švenčia ekologišką rugsėjį | LIVIN

Kasmet rugsėjį minima pasaulinė kampanija EKOLOGIŠKAS RUGSĖJIS, skirta ekologijos ir tvaraus gyvenimo būdo skatinimui bei ekologiškų produktų vartojimo populiarinimui. Minėdamas ekologiškumo šventę LIVIN – didžiausias ekologiškų ir sveikų ir produktų tinklas Baltijos šalyse – pakvietė sveikos gyvensenos entuziastus ir tinklaraštininkus atrasti išskirtinius Azijos virtuvės skonius, susipažinti su pasaulyje pripažintais ekologiškos produkcijos gamintojais, kaip „Clearspring“ – daugiau nei 30 metų gaminančiais kokybiškus azijietišku produktus, „Vivani“ šokolado meistrais, „Chaga Health“, „Acala“ ir kt.

Vakaro svečiai, tarp kurių buvo fotografė Jurga Anusauskienė, vizažo meistrė Justina Gafaro, kartu su virtuvės šefu Jonu Jonušu gamino ir mokėsi įpinti egzotiškus produktus į kasdienę namų virtuvę, ragavo ekologiškus produktus, tikrino savo žinias ekologijos protmūšyje. Tekančios saulės šalies vakarienei svečiai gamino tris patiekalus: karamelizuotas daržoves, azijietiškus WOK makaronus su vištiena, o viską vainikavo ryškus mačia LAVA pyragėlis su baltuoju šokoladu (receptas žemiau), sulaukęs gausybės svečių komplimentų.

Patiekalai, gaminti naudojant „Clearspring“ produktus tik patvirtino taisyklę, kad kokybiški, ekologiški produktai patiekalams suteikia nepaprastai ryškių autentiškų skonių. Su ekologiškais produktais galima drąsiai eksperimentuoti namų virtuvėje ir tai daug paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Ne paslaptis, kas Azijos virtuvės produktai, kaip sojos padažas, tofu, miso pasta, įprastai gaminami papildant juos gausybe maisto priedų, konservantų, skonio stipriklių, kvapiklių, kurie ne tik prailgina jų galiojimo laiką, užgožia maistines savybes, bet ir kardinaliai pakeičia produkto skonį. Autentikos, unikalumo juose nebelieka,“ – sakė LIVIN marketingo projektų vadovė Agnė Jakubonė.

Anot jos, „Clearspring“ gamintojas – vienas iš nedaugelio pavyzdžių, kuris ypatingą dėmesį skiria ne tik ekologijai ir produktų autentiškumui, pavyzdžiui: tradicinis sojų padažas SHOYU, pagamintas pagal tradicinį japonišką receptą iš lėtai kedro statinėse brandintų pilnų sojos pupelių, miso pastos gaminamos tik iš pilnų sojos pupelių ir ryžių, mažomis partijomis, kad išlaikyti nepriekaištingą kokybę. Jos natūraliai fermentuojamos net 6 mėnesius medinėse kedro statinėse su unikalia koji fermentacijos kultūra, kai tuo metu įprastinės miso pastos fermentuojamos gerokai trumpesnį laiką. „Kiekvienas „Clearpsring“ produktas turi ypatingą istoriją, autentiškumo dalelę, švarią sudėtį – be dirbtinių maisto priedų, pridėtinio cukraus, todėl mėgstami ir vertinami visame pasaulyje,“ – atskleidė A. Jakubonė.

Kviečiame įnešti dalelę Japonijos autentikos į savo namus ir pasigaminti unikalų, labai gardų LAVA pyragėlį su mačia pagal J. Jonušo receptą.

2 pyragėliams pagaminti reikės:

  • 60g. balto šokolado
  • 40g. sviesto
  • 40g. cukraus
  • 1 kiaušinio
  • 8g „Clearspring“ matcha arbatos miltelių
  • 25 gramų kvietinių miltų.

Gaminimo eiga:

  1. 1. Ištirpinti baltą šokoladą ir sviestą, suberti cukrų, išmaišyti. Miltus sumaišyti su matcha milteliais. Kiaušinius lengvai išplakti ir iš lėto įmaišyti į ištirpintą sviestą su šokoladu. Suberti miltus su matcha ir gerai išmaišyti iki vientisos masės.
  2. 2. Gautą masę sudėti į silikonines arba keramikines formeles. Formeles galima patepti sviestu ir šiek tiek padengti miltais.
  3. 3. Kepti įkaitintoje orkaitėje (220-240c) apie 9 minutes, arba kol viršus pradės lengvai tamsėti.
  4. 4. Išėmus atvėsinti ir apvertus išimti iš formelių.

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus.

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui