Veganiškas/žaliavalgiškas anakardžių sūris su laiškiniais česnakais

Veganiškas/žaliavalgiškas anakardžių sūris su laiškiniais česnakais

Veganiškas/žaliavalgiškas anakardžių sūris su laiškiniais česnakais

Sūrį pasigaminti galbūt šiek tiek užtruks laiko atžvilgiu, bet pats gamybos procesas tikrai paprastas ir nesunkus.

Reikės:
1 puodelio vandenyje mirkytų (geriausia per naktį, bet užtenka ir pusės dienos) anakardžių,
1 valg. š. citrinos sulčių,
druskos,
smulkinto laiškinio česnako ir šviežiai grūstų pipirų apvoliojimui.

Jei norite, kad labiau jaustųsi sūrio skonis ir turite laiko (reikės maždaug papildomos dienos) – dar prireiks vieno pakelio arba vienos kapsulės probiotikų (parduodama vaistinėse).

Išmirkytus anakardžius nuplaukite ir susmulkinkite elektriniu smulkintuvu su S formos peiliuku (galima smulkinti ir galingame blenderyje) kartu su visais kitais ingredientais. Gali tekti įpilti šiek tiek vandens, bet nepadauginkite – tikslas susmulkinti iki švelnios, kreminės konsistencijos panaudojant kuo mažiau vandens, nes vėliau vandenį iš sūrio reikės išspausti.

Tada sukrėskite visą gautą masę į kelių sluoksnių švarios marlės gabalą, užriškite. Reikia suslėgti taip, kad būtų kur nubėgti skysčiui. Jei dėjote probiotikų, galite taip palaikyti per visą dieną. Jei nedėjote – kai matysite, kad didžioji dalis skysčio pasišalino, formuokite sūrį ir apvoliokite smulkintame laiškiniame česnake ir šviežiai grūstuose pipiruose (pagardus galite pasirinkti pagal skonį, tai gali būti bet kokie prieskoniai ar žolelės; tų pačių prieskonių galima įmaišyti ir į patį sūrį).

Sūris gaunasi labiau kreminio, tepamo sūrio pavidalo, priklausomai nuo to, kiek papildomai pylėte vandens. Jis puikiai laikosi šaldytuve porą dienų. Jei norite kietesnio – galima džiovinti žemos temperatūros orkaitėje arba specialiame džiovintuve.

Labai skanu dėti į salotas, pavyzdžiui, gražgarsčių, jaunų burokėlių ir žaliavalgiško anakardžių sūrio salotos.

Receptas iš tinklaraščio „every special day”.

Receptui Receptui reikės

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui