ŠVENČIAME EKOLOGIJOS SAVAITĘ

2022-09-23
ŠVENČIAME EKOLOGIJOS SAVAITĘ

Prieš metus rugsėjo 23-ioji oficialiai paskelbta ES ekologine diena, kuri skirta ekologiško gyvenimo būdo populiarinimui didinti ir atkreipti kiekvieno dėmesį į teisingus, tvarius, žmogui ir aplinkai draugiškus pasirinkimus. Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija paskelbę šią dieną tikisi, kad ši diena taps oficialia kasmetine visos Europos švente. Mes, kaip didžiausias ekologiškų ir natūralių produktų tinklas Baltijos šalyse, švenčiame šią dieną ir kviečiame prisijungti jus!

LIVIN komanda pastebi, kad kasmet susidomėjimas ekologiškais produktais auga. Pirkėjams vis svarbiau, kokiomis sąlygomis buvo pagamintas produktai, kaip auginta jų žaliavos. Nuolat plečiame, atnaujiname ekologiškos produkcijos asortimentą glaudžiai bendradarbiaudami su vietiniais šalies ūkiais, nedideliais šeimos verslais ir atsakingais pasaulyje pripažintais ir vertinamais užsienio gamintojais. Kruopščiai įvertiname kiekvieno produkto sudėtį, žaliavų tiekimo grandinę, maistinę vertę, siekiame, kad LIVIN parduotuvėse rastumėte tik aukščiausios kokybės produktus savo mitybai, grožiui, sveikatai bei namams. Kasdieniai sąmoningi ekologiško maisto, kosmetikos, švaros prekių pasirinkimai veda ne tik link tvaresnio gyvenimo būdo, bet ir link geresnės savijautos kiekvieną dieną. 

 

8 PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA RINKTIS EKOLOGIŠKUS MAISTO PRODUKTUS 

1. Renkatės švariai užaugintus maisto produktus. Ekologiniuose ūkiuose nenaudojami pesticidai, herbicidai, antibiotikai, genetiškai modifikuoti organizmai, trąšos bei kitos cheminės medžiagos ar netgi nuotekos, kurios skatina augimą bei naikina kenkėjus. Būtent todėl galite būti tikri, kad ant jūsų šeimos stalo nepateks nepageidaujamais chemikalais užterštas maistas.

2. Rūpinatės savo ir artimųjų sveikata bei gera savijauta. Įvairi visavertė mityba yra itin svarbi saugant sveikatą bei užtikrinant gerą savijautą. Iš savo raciono pašalinę chemikalais užterštą maistą sumažinsite įvairių negalavimų riziką. Į alergijas linkusiems žmonėms maisto produktai, užauginti be herbicidų, pesticidų antibiotikų ir kitų dirbtinių medžiagų gali prisidėti prie efektyvesnės alerginių reakcijų kontrolės. Be to, ekologiškos daržovės, vaisiai, košės ir kiti produktai puikiai tiks net patiems mažiausiems šeimos nariams, kurių virškinimo sistema labai jautri. 

3. Mėgaujatės tik tikrais produktais ir jų švaria sudėtimi (be dirbtinių saldiklių, kvapiklių bei dažiklių). Renkantis ekologišką maistą nereikia gaišti laiko studijuojant ilgus, smulkiomis raidėmis surašytus sudėtinių dalių sąrašus, nes ekologiškuose produktuose nenaudojami dirbtiniai dažikliai, tirštikliai ir kiti priedai, kurie iškraipo natūralų produktų skonį. 

4. Valgote gardų maistą, paruoštą iš šviežių produktų. Ekologiškų maisto produktų sandėliavimui bei transportavimui taikomi tokie pat griežti reikalavimai, kaip ir jų užauginimui bei gamybai. Tai reiškia, kad antibiotikais bei kitais chemikalais nepaveiktos ekologiškos daržovės, vaisiai, pieno, mėsos bei kiti produktai negali būti sandėliuojami ilgesnį laiką. Jūsų stalą pasiekiantys švieži produktai išsaugo didesnę maistinę vertę bei geresnes skonio savybes.

5. Prisidedate prie aplinkos taršos mažinimo. Rinkdamiesi šviežią, maistingą ir skanų maistą prisidedate prie aplinkos taršos mažinimo. Ekologinių ūkių bei produktų perdirbimo įmonių veikla yra tvari ir švari, jos metu išvengiama tiek gruntinio vandens, tiek dirvožemio taršos. Todėl į pirkinių krepšelį įsidėję ekologiškų daržovių, kruopų ar bet kurį kitą produktą palaikote atsakingą požiūrį į mūsų planetos ateitį.

6. Palaikote bioįvairovės išsaugojimą. Ekologinių ūkių veikla yra nepalyginamai palankesnė bioįvairovės išsaugojimui. Atsisakant naudoti pesticidus, herbicidus, trąšas ir kitus chemikalus sukuriamos palankesnės sąlygos natūralių gamtos buveinių išsaugojimui. 

7. Palaikote tvarų vartojimą. Kiek aukštesnė ekologiškų produktų kaina bei trumpesnis galiojimo laikas gali tapti dar viena puikia paskata rinktis tvaresnį gyvenimo būdą ir mažinti nereikalingą vartojimą. Atidžiai renkantis bei įsigyjant gerai apgalvotą ekologiškų produktų kiekį taip pat sumažinsite ir išmetamo maisto kiekį.  

8. Patikrinta sertifikuota kokybė. Dažnai sakoma, kad kaime auginama produkcija – ekologiška. Tai nėra tiesa, nes ta produkcija nekontroliuojama, negalima numatyti, kiek kokių trąšų buvo naudojama jai užauginti. Žaliu ekologiškumo ženklu pažymėti maisto produktai rodo, kad produktas yra periodiškai kontroliuojamas tiek auginimo, tiek gamybos stadijoje. 

 

DOVANA JUMS

Tikime, kad jau išbandėte daug ekologiškų ir natūralių LIVIN produktų, kurių asortimente turime daugiau nei 4000.  Lentynas nuolat pildome naujais, inovatyviais ekologiškais ir natūraliais produktais, tad Ekologinė ES savaitė – puikus metas juos atrasti, išbandyti ir pamilti.

 

Susiję produktai

leaf
Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite -10% nuolaidą kitam apsipirkimui