Suši su bolivine balanda

Suši su bolivine balanda

Suši su bolivine balanda

Vienintelė dilema, kuri man, kaip sveikų produktų šalininkei, kėlė rūpesčių, buvo balti ryžiai. Kadangi labai mėgstu bolivinę balandą, ji buvo pirma mintis šovusi į galvą, bandant šią dilemą spręsti. Spintelėje turėjau tamsiausios bolivinės balandos, todėl pirmiausia bandžiau su ja. Sušiai man nesukibo, nesipjaustė (ši rūšis pati biriausia, labiau tinkama įvairioms salotoms gaminti). Nenuleidau rankų ir eksperimentą pakartojau su šviesiausia balandos rūšimi, kuri, kaip žinia, net ir blyneliams tinkama kepti. Ji nėra tokia biri, grūdeliai kimba tarpusavyje, todėl ir sušiai puikiai pavyko. Šių sušių skonis tikrai puikus, o ką jau kalbėti apie maistinę vertę. Pabandykit ir jūs pasigaminti, pasirodo, tikrai nieko baisaus. Beje, manau, tai puikus pasirinkimas ieškantiems idėjų pietų dėžutėms, o atėjus rudeniui, neabejoju, tai tikrai aktualu.“ – sako recepto autorė Raminta (soulfood.lt).

Vienai porcijai (8 sušiams) reikės:
1 vnt. jūros dumblių lapo
1 š. kepintų sezamų sėklų
apie 100 g šviesios bolivinės balandos (nevirtos)
tofu
agurko
rukolos
raudongūžio kopūsto
karamelizuotų svogūnų
1 š. + kiek norisi sušiams pagardinti kokybiško sojų padažo
1 š. agavų sirupo

Kaip gaminti:
1. Pagal tai, kaip nurodyta ant pakuotės, išvirkite bolivinę balandą (išvirus gerai nusunkite likusį skystį ir palikite vėsti).
2. Sumaišykite sojų padažą ir agavų sirupą. Šiuo mišiniu ištepkite tofu ir apkepkite gerai įkaitintoje keptuvėje iš abiejų pusių (galite įpilti lašelį aliejaus).
3. Ant kilimėlio sušiams gaminti (jį rasite bet kuriame prekybos centre) lygiaja puse į apačią dėkite jūros dumblių lapą. Ant lapo tolygiai 1 cm sluoksniu paskirstykite bolivinę balandą (vieną lapo kraštą palikite nepadengtą (2 cm.)), viską pabarstykite kepintomis sezamų sėklomis.
4. Viename lapo krašte (tame, kuris pilnai padengtas) prie pat krašto lygia linija per visą lapo plotį dėliokite įdarą (agurkus ir tofu prieš tai susipjaustykite norimo storio juostelėmis).
5. Kilimėlio pagalba šiek tiek paspausdami sukite ritinėlį. Pabaigoje, nepadengtą lapo kraštą sudrėkinkite vandeniu ir baikite sukti.
6. Sudrėkintu aštriu peiliu nespausdami supjaustykite ritinėlį į 8 lygias dalis.

Receptui Receptui reikės

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui