Augaliniai aliejai kūno priežiūrai

2014-09-16
Augaliniai aliejai kūno priežiūrai

Natūralūs augaliniai aliejai yra nepakeičiami sveikai odos priežiūrai, nes be riebiųjų rūgščių jie dar turi daug natūralių, taip vadinamų antrinių augalinių medžiagų, kurios natūraliai atgaivina odą ir padeda jai išlikti sveikai bei apsaugo ją nuo išorinės ir vidinės įtakos.

Pasirinkus tinkamą augalinį aliejų ir reguliariai jį naudojant, sausa, pavargusi, senstanti, jautri arba serganti oda natūraliai atsinaujina ir puoselėjama. Aliejai suaktyvina odos funkcijas (skirtingai nuo naftos pagrindu pagamintų odos priežiūros priemonių, kurios perima odos apsaugines bei maitinimo funkcijas, dėl ko šios apmiršta ir todėl reikalingas nuolatinis priemonės naudojimas), tonizuoja odą, suteikdami jai sveiką, natūralų grožį.

„Ölmühle Solling“ (prekės ženklas SOLLING Naturkosmetik) kūno priežiūros aliejai yra šaltai spaudžiami iš šviežių, neskrudintų aliejinių augalų sėklų ir kitų aukštos kokybės žaliavų, jie yra natūralūs ir tik filtruoti, t.y., nei dezodoruoti, nei rafinuoti. Jų sudėtyje nėra jokių cheminių ir sintetinių konservantų, dažiklių ir aromatinių medžiagų. Visos žaliavos yra iš pripažintų ekologinių ūkių ir genetiškai nemodifikuotos.

Galite patys susikurti pageidaujamą kūno priežiūros aliejų iš įvairiausių šalto spaudimo bei eterinių aliejų ir žolių ekstraktų.

Patarimas, kaip natūralų augalinį aliejų be cheminių priedų paversti puikiu aliejumi voniai:
sumaišykite 15 ml augalinio aliejaus su puse puodelio pieno arba grietinėlės. Šį aliejaus piene mišinį ranka išmaišykite šilto vandens vonioje. Vonia paruošta. Piene yra tiek natūralaus lecitino, kad vandenyje gerai ištirpsta ir aliejus. Vonioje pagulėkite 10-15 min., po to tik švelniai nusausinkite odą rankšluosčiu (netrinkite). Oda tampa švelni ir minkšta kaip šilkas.

Augaliniai aliejai natūralioje kosmetikoje skiriasi savo poveikiu taip pat, kaip ir mityboje. Viskas priklauso nuo riebiųjų rūgščių spektro. Svarbus kriterijus yra tai, kaip greitai susigeria į odą aliejaus substancijos. Aliejus, kuriame yra daugiau nei 50% nesočiųjų rūgščių, susigeria lengvai ir labai greitai. Šiai grupei priklauso sojos aliejus, saulėgrąžų ir kviečių gemalų aliejus. Kosmetikoje jie vadinami „drėkinančiais“ aliejais.

Normaliai ir mišriai odai tinkamiausi aliejai, turintys nedaug nesočiųjų rūgščių (20-50%). Jie ne taip greitai susigeria, kaip „drėkinantys“ aliejai, ir labiau aprūpina odą riebalais (apsauginiais). Prie šių aliejų, šalia kitų, priskiriami ir abrikosų kauliukų bei sezamų aliejus.

Maitinantys aliejai turi mažiau nei 20% nesočiųjų rūgščių ir susigeria labai lėtai. Jie labiausiai tinka sausos ir pavargusios odos priežiūrai. Maitinantys aliejai, be to, ilgiau laikosi, lyginant su kitomis aliejaus grupėmis – jie ne taip jautriai reaguoja į deguonį ir ne taip greitai apkarsta. Šiai grupei priklauso alyvų, žemės riešutų, avokadų, migdolų, makadamijos riešutų, kokosų aliejai.

Priklausomai nuo aliejaus arba aliejų mišinio rūšies kūno aliejus tinka kasdienei priežiūrai po dušo, vonios ar saunos arba masažui. Svarbiausias skirtumas: masažinis aliejus ant odos turi likti ilgai, kad lengvai slystų rankos. O kūno priežiūros aliejus, priešingai, turi kuo greičiau susigerti į odą, kad po to galima būtų greitai apsirengti, o ant drabužių neliktų dėmių. Ne visada aišku, kas yra masažo aliejus arba greitai susigeriantis kūno aliejus.

Iš principo galioja ši taisyklė: kai INCI sąraše nurodytas didžiausias kiekis maitinančių aliejų, tokių kaip migdolų, ricinos, alyvų arba žemės riešutų, kalba eina greičiausiai apie produktus, kurie ne taip greitai įsigeria į odą, todėl tinka masažui.

Pagal tai, kokią vietą produkto INCI sąraše užima aliejus, galima nustatyti, kokios produkto savybės. Jei pirmoje vietoje, pvz., yra sojos, saulėgrąžų ar simondsijų aliejus, o alyvų ar migdolų aliejus yra tik antroje arba trečioje vietoje, produktas turi daugiau drėkinančių savybių, vadinasi, greitai susigeria į odą.

Jei po dušo ar vonios reikia skubėti, aliejų reikėtų tepti ant drėgnos odos. Tada susidaro emulsija, kuri ypatingai gerai susigeria į odą, o oda yra geriau drėkinama, nei užtepus aliejų ant sausos.

Alergijos baziniams aliejams būna labai retos, bet jų gali pasitaikyti. Jei esate linkę į alergijas, reikėtų ilgesnį laiką naudoti tik vienos rūšies aliejų (ne mišinį), kad matytumėt, ar jis jums tinka. Labiausiai mėgiami ir labiausiai puoselėjantys odą yra simondsijų, migdolų, avokadų, alyvuogių ir kokosų aliejai. Priklausomai nuo odos tipo, su laiku galite pasidaryti įvairių aliejų mišinį, kuris nesukeltų alergijos ir puoselėtų jūsų odą.

Koks aliejus kokiai odai?
(tai tik gairės, nurodančios įprastus saugius pasirinkimus, o konkrečiai odai galima rinktis ir kitokius aliejus, nei čia nurodyti, priklausomai nuo individualių poreikių)

Sausa oda:
Abrikosų kauliukų aliejus
Arganų aliejus
Avokadų aliejus
Erškėtrožių aliejus
Kviečių gemalų aliejus

Jautri oda:
Abrikosų kauliukų aliejus
Migdolų aliejus
Simondsijų aliejus
Kanapių aliejus
Saulėgrąžų aliejus

Normali oda:
Migdolų aliejus
Sezamų aliejus
Kokosų aliejus

Mišri oda:
Erškėtrožių aliejus
Simondsijų aliejus
Šaltalankių aliejus

Riebi oda:
Simondsijų aliejus
Erškėtrožių aliejus

Brandi oda:
Abrikosų kauliukų aliejus
Erškėtrožių aliejus
Kviečių gemalų aliejus

Apsauga nuo saulės:
Sezamų aliejus
Simondsijų aliejus
Kokosų aliejus
Šaltalankių aliejus
Aviečių sėklų aliejus

Kūdikių priežiūra:
Migdolų aliejus
Saulėgrąžų aliejus

Prieš senatvines dėmes:
Avokadų aliejus
Kokosų aliejus
Erškėtrožių aliejus
Kviečių gemalų aliejus

Plačiau apie konkrečius aliejus

Abrikosų kauliukų aliejus
Aliejų gerai priima oda, jis greitai įsigeria. Jis padeda atsinaujinti ląstelėms, lygina ir sutvirtina odą bei sulaiko drėgmę. Tinka jautrioms vietoms aplink akis bei kaip makiažo valymo priemonė.

Arganų aliejus
Argano aliejus tinka sausai odai, ją lygina ir minkština. Aliejų galima naudoti spuogų ir neurodermito gydymui, veikia raminančiai nudegus odą, gydo žaizdas. Be to sustiprina lūžinėti linkusius nagus.

Avokadų aliejus
Avokadų aliejus labiausiai tinka sausos odos priežiūrai. Jis gerai pasiskirsto ant odos, greit įsigeria ir sulaiko drėgmę. Padeda odai atsinaujinti ir tvirtina jungiamuosius audinius. Veiksmingas prieš senatvines dėmes.

Kviečių gemalų aliejus
Daigintų kviečių aliejus yra gera priemonė sausai ir brandžiai odai. Dėl sudėtyje esančio didelio vitamino E kiekio veikia kaip antioksidantas, užkerta kelią senatvinių dėmių ir randų susidarymui. Kadangi kviečių aliejus susigeria lėtai, jį reikėtų maišyti, pavyzdžiui, su migdolų arba simondsijų aliejumi.

Erškėtrožių aliejus
Gaivinantis erškėtrožių aliejus greitai susigeria ir nepalieka riebalų sluoksnio. Regeneruoja ir lygina brandžią odą ir saugo ją nuo ankstyvo senėjimo. Kaip masažo ir veido odos priežiūros aliejus, makiažo valiklis.

Kanapių aliejus
Aliejus gerai įsigeria į odą ir nepalieka riebaus blizgesio. Padeda žaizdų gijimui, mažina alergiją ir neurodermitą. Rekomenduojamas jautriai odai, veido priežiūrai ir kaip priemonė po skutimosi.

Kokosų aliejus
Kokosų aliejus lygina ir minkština odą, taip pat saugo nuo išorinio poveikio, tokio kaip karštis ir UV spinduliai. Užkerta kelią ankstyvam raukšlelių ir senatvinių dėmių susidarymui, padeda žaizdų gijimui. Laikyti kambario temperatūroje. Esant žemesnei nei 23-24˚C temperatūrai sukietėja, todėl prieš naudojant buteliuką reikia palaikyti po karšto vandens srove.

Migdolų aliejus
Migdolų aliejus puoselėja odą, mažina sudirgimą, drėkina, todėl rekomenduojamas suskirdusiai, sausai odai. Dėl šių apsauginių savybių labai tinka kūdikių priežiūrai.

Saulėgrąžų aliejus
Saulėgrąžų aliejus tinka visiems odos tipams, ypač jautriai kūdikių odele

Susiję produktai

leaf
Užsisakyk naujienlaiškį ir gauk -10% nuolaidą kitam apsipirkimui