Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, su dozatoriumi, ekologiškas (500 ml)

Centonze

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, su dozatoriumi, ekologiškas (500 ml)

Centonze
14.59
14.59
Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >

Naujo derliaus šviežiai spaustas ypač tyras ir ekologiškas extra virgin Novello alyvuogių aliejus „Centonze“ iš Sicilijos. Spaustas 2019 metų spalio pradžioje iš pirmųjų naujo derliaus alyvuogių. Šalto spaudimo, išgautas tiesiogiai iš alyvuogių ir tik mechaniniu būdu. Tirštas, gerai subalansuoto skonio – su vaisių užuominomis ir pikantišku žoliniu poskoniu. Nefiltruotas, skaisčiai žalios spalvos. Skanaujamas paprastai su duona, tinka pilti ant salotų ar kitų patiekalų.

Pats ankstyviausias extra virgin aliejus vadinamas Olio Novello. Jis vartojamas nenusistovėjęs, tad yra labiau drumstas, skaisčiai žalios spalvos. Novello spaudžiamas iš pirmojo derliaus, kuris nuimamas dar prieš alyvuogių skynimo sezoną lapkričio mėnesį.

Olio Novello – išskirtinai biologiškai aktyvus, polifenolių ir kitų maistingųjų medžiagų turtingas alyvuogių aliejus, pasižymintis intensyviu kvapu ir skoniu su aiškiu kartumo poskoniu. Labiausiai jis vertinamas dėl savo maistinės sudėties, tačiau daugelio mėgstamas ir dėl skonio. Tikrai patiks alyvuogių aliejaus mėgėjams, gurmanams. Išspaustas iš Nocellara del Belice alyvuogių iš Sicilijos vulkaniniame dirvožemyje užaugusių alyvmedžių.

Extra virgin kategorijos alyvuogių aliejaus gamyboje spaudimo metu kontroliuojama temperatūra, ji nepakyla aukščiau 27ºC, tad šis aliejus tinka ir žaliavalgiams (raw). „Centonze“ alyvuogių aliejus spaudžiamas nuosavoje spaudykloje ne vėliau nei per 4 val. (!) rankomis surinkus alyvuoges.

Tamsaus stiklo butelyje.

„Centonze“ alyvuogių aliejus pelnęs daug apdovanojimų. Vieni svarbiausių: FLOS OLEI 2014, SLOW FOOD GUIDE 2013 bei TOP TEN BIOFACH 2014, 2015 ir 2016.

Italijoje (Sicilijoje) pagamintas sertifikuotas ekologiškas produktas.

Maistinė vertė (porcija 1 valgomasis šakštas, 15 ml) – 126 kcal: riebalų 21 g (iš jų sočiųjų 5.9 g), cholesterolio 0 mg, druskos 0 g, angliavandenių 0 g, baltymų 0 g.

Apie alyvuogių aliejų:
- Interviu su Nino Centonze – alyvuogių aliejaus gamintoju
- Guodos pastebėjimai apie alyvmedžius, alyvuoges ir aliejų - įspūdžiai iš kelionės Sicilijoje, Antonino Andrea Centonze ekologinio ūkio
- Guodos pastebėjimai. Alyvuogių aliejus – visada aktualu
- Guoda Azguridienė. Apie gerą aliejų virtuvėje: alyvuogių aliejus
- Guodos pastebėjimai apie kartumo turinčius maisto produktus
- Guodos pastebėjimai. Ką pilti ant salotų?
- Apie alyvuogių aliejaus naudą grožiui
- (lietuviškai) http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/5-produktai-kurie-stiprina-jusu-smegeni...
- (angliškai) http://whfoods.org/genpage.php?tname=foodspice&dbid=132

Gamintojo filmukas apie „Centonze“ alyvuogių aliejaus gamybą:

https://www.youtube.com/watch?v=T66anlLj3nk

Remiantis maistingumo duomenų baze (nutritiondata.self.com) alyvuogių aliejuje yra daug vitamino E - vidutiniškai 120% RMV (referencinė maistinė vertė suaugusiems) ir vitamino K - 80% RMV. Šis aliejus turtingas antrinių biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip polifenoliai, lecitinas, skvalenas ir kt.

Kadangi Lietuvos ir ES įstatymai leidžia gamintojams ir pardavėjams rašyti apie maisto produktų įtaką sveikatai tik specifinius, sunormintus teiginius, besidomintiems siūlome skaityti specialią literatūrą. Kaip rodo mūsų ieškojimai šioje srityje, labai išsami, įdomi ir naudinga knyga apie įvairių aliejų poveikį žmogaus sveikatai yra Udo Erasmus „Fats that Heal Fats that Kill“, Alive Books, Canada 1993.

Pagal S. Krist, G. Buchbauer, C. Klausberger vokišką enciklopedinį leidinį „Lexikon der pflanzlichen Fette und Oele“ (Springer-Verlag, Wien 2008) šalto spaudimo alyvuogių aliejaus sudėtyje didžiąją dalį sudaro mono-nesočiosios riebalų rūgštys. Šalto spaudimo alyvuogių aliejus turtingas įvairių augalinių sterolių - daugiausiai turi beta-sitosterolio (~ 93 mg/100g). Augaliniai steroliai (stanoliai) padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. (Teigiamas poveikis atsiranda į parą suvartojant ne mažiau kaip 0.8 g augalinių sterolių (stanolių)).

UAB „Bio Sala“ neatsako už šiose nuorodose esantį informacijos turinį.

Prekės kodas: AR162
Bar kodas: 8034105890329

Susijusios prekės

Kokosų aliejus, ekologiškas (250 ml)
Ölmühle Solling
8.98
Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >
Visos teisės saugomos © LIVIN