Klauskite

Atsakome darbo dienomis 8-17 val.
Taip pat galite klausti telefonu +370 659 44144

Jūsų užklausa išsiųsta, greitu metu gausite atsakymą į el. paštą.
0
Prekių
Pirkti

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, su dozatoriumi, ekologiškas (500 ml)

Centonze

Extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“, su dozatoriumi, ekologiškas (500 ml)

Centonze
13.71
8 prekės sandėlyje
13.71

Aukščiausios rūšies ekologiškas extra virgin alyvuogių aliejus „Centonze“ yra šalto spaudimo, išgautas tiesiogiai iš alyvuogių ir tik mechaniniu būdu. Tirštas, švelnaus aromato, gerai subalansuoto skonio – su vaisių užuominomis ir pikantišku žoliniu poskoniu. Rūgštingumas 0.2% (maks. norma 0.8%, labai geram aliejui – maks. 0.3%).

„Centonze“ alyvuogių aliejus ypač koncentruotas skoniu ir maistingomis medžiagomis. Tai galima justi ir iš skonio. Tikrai patiks alyvuogių aliejaus mėgėjams, gurmanams. Išspaustas iš Nocellara del Belice alyvuogių iš Sicilijos vulkaniniame dirvožemyje užaugusių alyvmedžių. Aliejus spaudžiamas gamintojo nuosavoje spaudykloje ne vėliau nei per 4 val. (!) rankomis surinkus alyvuoges.

Idealiai tinka gardinti visus daržovių, žuvies ar raudonos mėsos patiekalus bei daržovių sriubas. Sudėtyje dominuoja mononesočiosios riebalų rūgštys.

Polifenolių koncentracija 265 mg/kg (min. skelbtina norma 250 mg/kg). Šiame alyvuogių aliejuje esantys polifenoliai padeda apsaugoti kraujo lipidus nuo oksidacinės pažaidos! Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 20 g alyvuogių aliejaus. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Extra virgin kategorijos alyvuogių aliejaus gamyboje spaudimo metu kontroliuojama temperatūra, ji nepakyla aukščiau 27ºC, tad aliejus tinka ir žaliavalgiams (raw). Tamsaus stiklo butelyje.

„Centonze“ alyvuogių aliejus pelnęs daug apdovanojimų. Vieni svarbiausių: FLOS OLEI 2014, SLOW FOOD GUIDE 2013 bei TOP TEN BIOFACH 2014, 2015 ir 2016.

Italijoje (Sicilijoje) pagamintas sertifikuotas ekologiškas produktas.

Maistinė vertė (porcija 1 valgomasis šakštas, 15 ml) – 126 kcal: riebalų 21 g (iš jų sočiųjų 5.9 g), cholesterolio 0 mg, druskos 0 g, angliavandenių 0 g, baltymų 0 g.

Rūgštingumas 0.2% (maks. norma 0.8%, labai geram aliejui – maks. 0.3%),
polifenolių koncentracija 265 mg/kg (min. skelbtina norma 250 mg/kg),
peroksidų kiekis 6.4 meq/kg (maks. leistinas 20 meq/kg),
ultravioletinių spindulių absorbcija (Delta K) 0.0019.

Apie alyvuogių aliejų:
- Interviu su Nino Centonze – alyvuogių aliejaus gamintoju
- Guodos pastebėjimai apie alyvmedžius, alyvuoges ir aliejų - įspūdžiai iš kelionės Sicilijoje, Antonino Andrea Centonze ekologinio ūkio
- Guodos pastebėjimai. Alyvuogių aliejus – visada aktualu
- Guoda Azguridienė. Apie gerą aliejų virtuvėje: alyvuogių aliejus
- Guodos pastebėjimai apie kartumo turinčius maisto produktus
- Guodos pastebėjimai. Ką pilti ant salotų?
- Apie alyvuogių aliejaus naudą grožiui
- (lietuviškai) http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/5-produktai-kurie-stiprina-jusu-smegeni...
- (angliškai) http://whfoods.org/genpage.php?tname=foodspice&dbid=132

Gamintojo filmukas apie „Centonze“ alyvuogių aliejaus gamybą:

https://www.youtube.com/watch?v=T66anlLj3nk

Sveiki Guodos pastebėjimai apie alyvuogių aliejų:

https://www.youtube.com/watch?v=fkaKIwLe00E

Apie šalto spaudimo aliejus:

https://www.youtube.com/watch?v=AjLQkHQQCt4

Remiantis maistingumo duomenų baze (nutritiondata.self.com) alyvuogių aliejuje yra daug vitamino E - vidutiniškai 120% RMV (referencinė maistinė vertė suaugusiems) ir vitamino K - 80% RMV. Šis aliejus turtingas antrinių biologiškai aktyvių medžiagų, tokių kaip polifenoliai, lecitinas, skvalenas ir kt.

Kadangi Lietuvos ir ES įstatymai leidžia gamintojams ir pardavėjams rašyti apie maisto produktų įtaką sveikatai tik specifinius, sunormintus teiginius, besidomintiems siūlome skaityti specialią literatūrą. Kaip rodo mūsų ieškojimai šioje srityje, labai išsami, įdomi ir naudinga knyga apie įvairių aliejų poveikį žmogaus sveikatai yra Udo Erasmus „Fats that Heal Fats that Kill“, Alive Books, Canada 1993.

Pagal S. Krist, G. Buchbauer, C. Klausberger vokišką enciklopedinį leidinį „Lexikon der pflanzlichen Fette und Oele“ (Springer-Verlag, Wien 2008) šalto spaudimo alyvuogių aliejaus sudėtyje didžiąją dalį sudaro mono-nesočiosios riebalų rūgštys. Šalto spaudimo alyvuogių aliejus turtingas įvairių augalinių sterolių - daugiausiai turi beta-sitosterolio (~ 93 mg/100g). Augaliniai steroliai (stanoliai) padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. (Teigiamas poveikis atsiranda į parą suvartojant ne mažiau kaip 0.8 g augalinių sterolių (stanolių)).

Prekės kodas: AR162
Bar kodas: 8034105890329

Susijusios prekės

Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >
Kokosų aliejus, ekologiškas (250 ml)
Ölmühle Solling
8.98
Prekės nėra sandėlyje.
Gal yra artimiausioje parduotuvėje? Skambinkite >
Visos teisės saugomos © LIVIN